Polecamy
17,00 PLN 42,00 PLN

Książka dostępna w serwisie IBUK Niezwykle dynamiczny rozwój komputerowych technologii... więcej >

VIII Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z książką na walizkach”

Data dodania: 27.05.2011

Akcja „Z książką na walizkach” została wymyślona w 2004 r. przez Wojciecha Karwackiego, ówczesnego dyrektora Wydawnictwa Ossolineum. Ideą projektu jest dotarcie z książką i jej twórcą do najodleglejszych zakątków Dolnego Śląska. Jest on realizowany zawsze na przełomie maja i czerwca.

Pisarze spotkają się z dziećmi i młodzieżą w wyznaczonych miejscowościach, a tam w czytelniach, domach kultury, w klasach i na boiskach szkolnych, w salach teatralnych, na miejskich i wiejskich placach, w parkach, na specjalnych festynach, jarmarkach, koncertach. Będą rozmawiać o książkach, czytaniu i często o życiu.

Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu i Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zapraszają wszystkie dzieci i młodzież z Dolnego Śląska do wzięcia udziału w akcji.
Inauguracja VIII edycji odbędzie się 31 maja w bibliotece przy wrocławskim Rynku, zaś finał odbędzie się 3 czerwca w Zgorzelcu. W ciągu czterech dni dziesięcioro pisarzy odwiedzi 44 miasta i miasteczka, nawet w odległych miejscach naszego województwa.

Niżej przedstawiamy szczegółowy program imprezy finałowej w Zgorzelcu:    

9:30 - Początek - Zbiórka uczestników imprezy przy Centrum Sportowym na ul. Maratońskiej.

10:00 - Korowód - Przemarsz uczestników, pisarzy, artystów, zaproszonych gości ulicami: Warszawską, Domańskiego, Partyzantów, Wolności, Parkową do Amfiteatru Miejskiego Do-mu Kultury w Zgorzelcu. Korowód poprowadzi orkiestra dęta KWB "Turów".

10:40 - Powitanie - Uczestników imprezy przywita Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz.

10:45 - Prezentacje - Przedstawienie publiczności uczestniczących w imprezie pisarzy, ilustratorów, wydawców.

11:00 - Wspólne śpiewanie - Piosenkę przewodnią akcji "Z książką na walizkach" wykonają wszyscy uczestnicy.

11:15 - Występ Mażoretek - Swój wdzięk zaprezentują dziewczyny z Porajowa i Hradka (Cze-chy).

11:30 - Wyciągamy "Rzepkę"
- Dostojni goście przeczytają dzieciom (oraz z dziećmi) "Rzepkę" Juliana Tuwima.

11:50 - Rodzinne limeryki - W wykonaniu Grzegorza Żaka.

12:15 - Centrum Uśmiechu - Plenerowy spektakl teatru "Centrum Uśmiechu" z Legnicy.

13:15 - Finał konkursu Rozstrzygnięcie V Dolnośląskiego Turnieju Młodych Recenzentów "Wokół rodziny" - wręczenie nagród.

Zapraszamy także na kiermasze książek wydawnictw "Literatura" i "Akapit Press"! To będzie prawdziwy raj dla łowców autografów.

W przeddzień (2. czerwca)w zgorzeleckich szkołach odbędą się spotkania autorskie:

Agnieszki Frączek, Pawła Beręsewicza, Barbary Gawryluk, Pawła Wakuli, Katarzyny Maj-gier, Grażyny Bąkiewicz, Kazimierza Szymeczko.
W dniu finału akcji „Z książką na walizkach” – VIII Dolnośląskie Spotkania Pisarzy z Młodymi Czytelnikami 3. czerwca 2011 r. będziemy gościć również innych znanych i lubianych pisarzy, ilustratorów książek takich jak;  Zuzannę Orlińską, Renatę Piątkowską, Joannę Zagner –Kołat  i Heidi  Hassenmüller.

Imprezie patronuje Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Rafał Jurkowlaniec. Patronat honorowy: Burmistrz Miasta Zgorzelec - Rafał Gronicz i Starosta Powiatu Zgorzeleckiego - Artur Bieliński

Nadesłała: Aleksandra Dral


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP