Polecamy
35,00 PLN

„Praca pt. Język Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej: od analizy dokumentu do opisu... więcej >

Czytanie łączy Europę w jasielskiej MBP

Data dodania: 30.05.2011

Już po raz dziesiąty Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle aktywnie włączyła się w organizowanie kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" zainaugurowanej przez "Fundację ABCXXI". W ramach kampanii corocznie odbywa się Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Jego tegorocznej X edycji patronuje hasło Czytanie łączy Europę. Wizyta z książką w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej, Komendzie Powiatowej Policji czy stadninie koni oraz szereg ciekawych spotkań w kręgu baśni, legend i opowieści, a wśród nich m.in. baśnie i opowieści znane i nieznane oraz wiele innych atrakcji - to oferta biblioteki, która zaprasza do udziału w inicjatywach czytelniczych przeprowadzonych w ramach akcji, odbywających się w dniach 30.05 – 06.06.2011r.

Zorganizowany przez bibliotekę tydzień zapoczątkuje spotkanie w Parku Miejskim, któremu towarzyszyć będą liczne atrakcje, jakie przygotują europejscy wolontariusze z Włoch i Hiszpanii, harcerze i bibliotekarze, zaś zwieńczeniem wydarzenia będzie Piknik Europejski jaki odbędzie się w Medycznej Szkole Policealnej im. prof. Rudolfa Weigla w Jaśle. Obchody tygodnia promocji czytelnictwa wśród najmłodszych zakończy spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską, autorką polsko-włoskiego przewodnika dla dzieci po Rzymie.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele lokalnych władz i mediów, dyrektorzy jasielskich firm, pracownicy instytucji kultury, dyrektorzy i nauczyciele szkół i przedszkoli oraz reprezentanci wybranych zawodów i czytelnicy. Najmłodsi będą mieli okazję spotkać się z ciekawymi osobami, wziąć udział w licznych zabawach i konkursach plastyczno-literackich, a także posłuchać bajek oraz legend polskich i europejskich. Dlaczego wieje wiatr w dolinie Rodanu, Dzielny łucznik Wilhelm Tell, a także tradycyjne polskie legendy - jak ta O Smoku ze Smoczej Jamy, to tylko niektóre z propozycji czytelniczych przygotowanych dla dzieci.

Spotkania w ramach ogólnopolskiej akcji poprowadzą Oddział dla Dzieci i trzy filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP