Polecamy
Aleksander Radwański 6,00 PLN 19,00 PLN

JEŚLI:   prowadzisz samodzielnie bibliotekę lub w małym zespole nie jesteś maniakiem... więcej >

Świteź | "Ballady i romanse" w formie gry karcianej i internetowej platformy wiedzy

Data dodania: 17.08.2022

Świteź |

Dziś premiera projektu Świteź, którego celem jest popularyzacja i chęć dotarcia z „Balladami i romansami” Adama Mickiewicza do osób, które na co dzień niechętnie sięgają po klasykę, natomiast uwielbiają literaturę fantastyczną i gry.

Nad platformą wiedzy, która prezentuje nowe, bardzo współczesne odczytanie Mickiewicza, pracował zespół złożony z ekspertów z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego: znawca literatury pogranicza prof. Paweł Bukowiec oraz polonista i groznawca, prof. Tomasz Majkowski. W pracę włączył się ceniony projektant gier - Wojciech Rzadek. Praktycznym dostosowaniem efektów projektu do realiów szkolnych zajęła się doświadczona  nauczycielka - Biserka Čejović.

Zadanie znalezienia współczesnej formy graficznej dla kanonicznego dzieła zostało postawione przed Anną Pałosz – artystką specjalizującą się w syntezie i poszukiwaniu prostych, wyrazistych rozwiązań. Jej pomysły inspirują, zaskakują i na pewno nie pozostawią obojętnym.

Platforma wiedzy dostępna jest pod adresem https://mickiewicz.promocjaksiazki.pl/ 

Grę otrzymają bibliotekarze i nauczyciele, którzy przejdą szkolenie z jej praktycznego wykorzystania w pracy z czytelnikami i uczniami.

Zainteresowane grupy mają możliwość zgłaszania chęci odbycia szkolenia (kontakt do realizatora podany jest na platformie wiedzy).

Projekt zrealizowany został przez Agencję Promocyjną OKO, dzięki dofinansowaniu z programu „Ballady i romanse” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Agencja promocyjna OKO
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP