Polecamy
Katarzyna Biernacka-Licznar 25,00 PLN 41,00 PLN

Rozprawa jest pierwszym syntetycznym rozpoznaniem recepcji włoskiej literatury dziecięcej w Polsce. Z... więcej >

Finał 4. edycji projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka | Koncert Elżbiety Adamiak

Data dodania: 08.11.2022

Finał 4. edycji projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka | Koncert Elżbiety Adamiak

Duże przedsięwzięcia, a do takich z całą pewnością zaliczyć możemy 4. edycję projektu Performatywna książka. Performatywna Biblioteka, opatrzonego zawartym w podtytule pytaniem: Co autorów inspiruje?, powinny kończyć się mocnym akordem. Tegoroczny finał też taki będzie.

22 listopada o godz. 17.00 zapraszamy na koncert Elżbiety Adamiak z muzykami. Piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka, od ponad 45 lat zajmuje w Polsce czołowe miejsce w gatunku określonym mianem „poezji śpiewanej”. Na utrzymywaną od kilkudziesięciu lat pozycję artystki składają się jej oryginalność, wrażliwość i wyjątkowa umiejętność muzycznego przekazu tekstu. Nagrała siedem płyt, z których każda, została entuzjastycznie przyjęta przez fanów i krytyków. Na ostatnim krążku, zatytułowanym  „Zbieram siebie”, znalazły się starannie dobrane nowe piosenki m.in.: „Trwaj, chwilo, trwaj" (duet z A. Nowakiem), „Posiedzimy sobie razem w kuchni" (duet z K. Kiljańskim), „Zanosi się na noc". Pierwsza z wymienionych przez długi czas utrzymywała się w czołówkach list przebojów m.in. „Trójki”, Radia „Złote Przeboje”, a w plebiscycie Polskiego Radia „Jedynki” głosami radiosłuchaczy wybrana została Przebojem Jesieni 2009 r. 

Na bibliotecznej scenie wystąpią także: Piotr Goljat (fortepian, śpiew) i Piotr Górka (kontrabas). Muzycy są absolwentami Wydziału Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej.

Podczas wieczoru premierowo zaprezentujemy również film reportażowy z realizacji zadania oraz podsumujemy wszystkie inicjatywy w ramach całego przedsięwzięcia.

Wejściówki na wydarzenie będą do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej, od 15 listopada.

Projekt Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 4. Co autorów inspiruje?, dofinansowaneno ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronami medialnymi przedsięwzięcia byli: TVP Kultura, Radio eM, Ogólnopolski portal bibliotekarski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, EXTRA, PULS JAWORZNA oraz Gazeta Jaworznicka.


 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP