Polecamy
45,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach

Data dodania: 02.06.2011

Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach

Młodzi mieszkańcy wsi i małych miejscowości znajdują w bibliotekach, bibliotekarkach i bibliotekarzach partnerów do realizacji własnych przedsięwzięć społeczno-kulturalnych. Projekt "Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach" Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" trwa od maja 2010 roku i jest szóstą, specjalną edycją wieloletniej inicjatywy "Młodzi menedżerowie kultury", przygotowaną w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. W projekcie bierze udział 27 młodych menedżerów kultury, 26 wspierających ich bibliotekarzy oraz 27 placówek bibliotecznych w całej Polsce.

Młodzi menedżerowie wraz z bibliotekarzami uczestniczyli w warsztatach, podczas których dowiadywali się, jak przygotować projekt, skąd zdobyć pieniądze na jego realizację, jak się promować i jak zdobywać partnerów. Podczas realizacji swoich pomysłów mogą korzystać z różnych form wsparcia, np. pomocy ze strony koordynatorów projektu oraz doświadczonych instruktorów - "Latających Animatorów Kultury". Została uruchomiona specjalna strona internetowa pt. "eAkademia - niezbędnik młodego menedżera kultury", zawierajaca wiele przydatnych informacji nie tylko dla uczestników projektu. Znajdziemy tu m.in. praktyczne wskazówki na temat prowadzenia działań kulturalnych, zarządzania projektem, a nawet gotowe opisy przykładowych zajęć.

Przykład:
Co ty wiesz o fantasy? (Biblioteka Publiczna w Łasku). W ramach projektu organizowane są spotkania dla młodzieży poświęcone zjawisku fantasy w jego szerokim rozumieniu (gatunek literacki, gry, świat fantasy). W czasie spotkań uczestnicy mają okazję poznać osoby związane zawodowo lub hobbystycznie z fantasy (np. pisarkę Annę Brzezińską), a także zagrać w gry.

Źródło: Program Rozwoju Bibliotek


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP