Polecamy
14,50 PLN

Koronawirus opanował cały świat. Również Polska się z nim zmaga. Czy koronawirus może być... więcej >

Do Portu Łódź po książkę z biblioteki

Data dodania: 21.11.2022

Do Portu Łódź po książkę z biblioteki

W Porcie Łódź otworzył się punkt Biblioteki Miejskiej. Przy okazji zakupów w łódzkim centrum handlowym będzie zatem można dodatkowo wypożyczyć lub zamówić wybraną książkę, a także oddać przeczytaną już lekturę. Cyklicznie będą tu organizowane również bezpłatne warsztaty dla dzieci i dorosłych. Biblioteka w Porcie Łódź to pierwsza tego typu inicjatywa podjęta w centrum handlowym na terenie Łodzi. 

Biblioteka Miejska zajęła w Porcie Łódź powierzchnię 50 mkw. Zlokalizowana jest w pobliżu sklepu Media Markt w jednej z trzech sal, które Centrum przeznaczyło na inicjatywy lokalne. Biblioteka czynna jest przez trzy dni w tygodniu, od czwartku do soboty, w godzinach 12:00 – 19:00. Oprócz podstawowych usług bibliotecznych w punkcie realizowane będą też liczne bezpłatne warsztaty skierowane do różnych grup wiekowych. Biblioteka to kolejne już przedsięwzięcie Portu Łódź skierowane do lokalnej społeczności, a także kolejna współpraca podjęta z łódzką miejską organizacją.

 

- Port Łódź to nie tylko zakupy, w naszym centrum podejmujemy szereg inicjatyw z myślą o mieszkańcach Łodzi i regionu, tworząc ogólnodostępne i bezpłatne miejsca do spotkań, pracy, realizacji przeróżnych inicjatyw sportowych, kulturalnych czy społecznych. Bardzo chętnie współpracujemy też z organizacjami i fundacjami, które w swojej działalności kierują się także i nam bliskimi wartościami – troską o środowisko i wsparciem lokalnej społeczności. Dzięki temu możemy realizować wspólne cele na szeroką skalę, co ma miejsce np. przy obecnej inicjatywie podjętej we współpracy z Biblioteką Miejską. Biblioteka w centrum handlowym to pierwsze tego typu przedsięwzięcie realizowane w Łodzi. Jesteśmy bardzo ciekawi jak zareagują na nie odwiedzający Port Łódź i mieszkańcy naszej dzielnicy. Trzymamy kciuki za rozwój tego projektu! - mówi Maria Szwed, Community Engagement Leader, Port Łódź

Odwiedzający bibliotekę będą mieli realny wpływ na jej kształt, zasoby, a nawet na nazwę miejsca. Początkowy okres działalności punktu ma przynieść odpowiedzi na pytania, czego oczekują od tego miejsca lokalni użytkownicy, jaki ma mieć ono charakter i co ma oferować – tak, by każdy znalazł w nim coś dla siebie. Biblioteka w Porcie Łódź ma być przyjazną przestrzenią, jak najbardziej dostosowaną do potrzeb osób, które będą z niej korzystać.

Więcej informacji:

Aleksandra Kaczorowska
Biuro prasowe Portu Łódź
tel: 504 907 388
adres e-mail: a.kaczorowska@bepr.pl

Port Łódź:

Port Łódź wraz ze strategicznym partnerem sklepem IKEA, jest największym podmiejskim Centrum Handlowym w regionie. Przejrzyście rozplanowany parterowy budynek został tak zaprojektowany, aby stworzyć najbardziej przyjazne warunki do robienia zakupów i spędzania czasu. Dogodne zagospodarowanie przestrzeni dopełniło nowatorskie Patio, czyli strefa rekreacyjno-handlowa o powierzchni 7 000 m² ze sceną, fontanną i strefami zabaw dla dzieci. Podobnie jak na miejskim skwerze nasi Klienci mogą tu odpocząć, spotkać się z przyjaciółmi, czy też aktywnie spędzić czas z dziećmi.  Doskonała lokalizacja Portu, otoczona siatką połączeń komunikacyjnych, zapewnia łatwy dostęp do najlepszych sklepów, restauracji, kawiarni i butików z modą.


Biuro prasowe Portu Łódź

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP