Polecamy
red. nauk. Jacek Puchalski 99,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL... więcej >

Laureaci Nagrody im. Andrzeja Wojtkowskiego w roku 2022

Data dodania: 02.12.2022

Laureaci Nagrody im. Andrzeja Wojtkowskiego w roku 2022

25 listopada 2022 roku w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu w odbyło się uroczyste wręczenie Nagród im. Andrzeja Wojtkowskiego.

Tegoroczne wyróżnienia, ufundowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, za swoje wybitne osiągnięcia oraz za dorobek naukowy w dziedzinie bibliotekarstwa z rąk Mariusza Polarczyka, przewodniczącego Zarządu Okręgu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i Natalii Wasilewskiej z Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego otrzymały:

dr Katarzyna Gmerek, kustosz Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu,

Emilia Lepkowska, kustosz dyplomowany Biblioteki Politechniki Poznańskiej,

Ewa Zamiara, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Margonin.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i Kuratorium Oświaty w Poznaniu, władze samorządowe Miasta i Gminy Margonin, dyrektorzy i pracownicy bibliotek, członkowie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz rodziny laureatów.

Uroczystości towarzyszył występ artystyczny zespołu dziecięcego ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. prof. Adama Wodziczki w Swarzędzu pod  batutą pani Aleksandry Kuznowicz zatytułowany: „Gramy na flażoletach w Roku Romantyzmu Polskiego”.


O Nagrodzie:

Nagroda przyznawana jest bibliotekarzom województwa wielkopolskiego za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej oraz za dorobek naukowy w dziedzinie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa. Patronem przyznawanej od 1999 roku nagrody jest zasłużony Wielkopolanin, Andrzej Wojtkowski (1891-1975), historyk, bibliotekarz i bibliograf, wieloletni dyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu.

Nagrodę – na wniosek Zarządu Okręgu przyznawał początkowo dyrektor Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Od 1999 – na wniosek Kapituły przyznaje marszałek Województwa Wielkopolskiego. Nagrody funduje Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Decyzję o przyznaniu nagród podejmie Kapituła Nagród im. Andrzeja Wojtkowskiego. W skład Kapituły wchodzą przedstawiciele Zarządów Oddziałów i Okręgu SBP w Poznaniu, Franciszek Łozowski, inicjator ustanowienia Nagrody, członek honorowy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz przedstawiciel Biblioteki Raczyńskich, której wieloletnim dyrektorem był Patron Nagrody.

Spis laureatów wszystkich edycji Nagrody dostępny jest pod adresem: http://sbp.wlkp.pl/nagroda_wojtkowskiego_laureaci


 Zarząd Okręgu Wielkopolskiego SBP


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP