Polecamy
15,00 PLN 37,00 PLN

Rozwój humanistyki cyfrowej spowodował (…) skupianie na niej coraz większej uwagi... więcej >

Okręg Zachodniopomorski SBP / Zachodniopomorskie Forum NGO 2022, Kołobrzeg 9–10.12.2022

Data dodania: 29.12.2022

Okręg Zachodniopomorski SBP / Zachodniopomorskie Forum NGO 2022, Kołobrzeg 9–10.12.2022

W dniach 9–10 grudnia 2022 w Kołobrzegu odbyło się kolejne Zachodniopomorskie Forum NGO. Uczestniczyły w nim przedstawicielki OZ SBP: Stanisława Prętka i Karolina Kurczewska (Koło 18 OZ SBP Trzebiatów), Julia Chowańska (Koło 6 OZ SBP Gryfino), Marta Kurzyńska (Koło 9 OZ SBP Szczecin).

Forum oferowało aktualną wiedzę niezbędną do codziennego funkcjonowania organizacji pozarządowej, zaprezentowaną na sesjach warsztatowych i wykładach, dało możliwość nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń.

W programie tegorocznego Forum znalazły się następujące tematy: wolontariat,  fundrising, pierwsza pomoc, księgowość (obowiązki organizacji i nowości prawne), współpraca z samorządem oraz rady działalności pożytku publicznego.

W trakcie uroczystej gali ogłoszono wyniki Konkursu Zachodniopomorski Lider NGO 2022, zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i realizowany przez Pracownię Pozarządową w Koszalinie. Przedstawicielki UM WZ Anna Bańkowska - członkini Zarządu UM WZ i Magdalena Pieczyńska - Wydział Współpracy Społecznej UM WZ dokonały wręczenia nagród, wyróżnień i podziękowań wszystkim organizacjom, które brały udział w konkursie.

Zarząd Okręgu Zachodniopomorskiego SBP po analizie sprawozdań OZ SBP z 2021 r. oraz warunków wynikających z formularza konkursowego (najważniejsze efekty dla społeczności w której była realizowana; zaangażowanie w przebieg inicjatywy wolontariuszy, członków organizacji oraz mieszkańców) zgłosił do konkursu projekt zrealizowany przez Koło 3 Szczecin & Odział Szczeciński SBP: Festyn ekologiczny - Witajcie w naszej bajce, 26.06.2021; finansowanie: Program Społecznik #KARRSA; koordynatorka: Barbara Markowska.

Zarząd Okręgu Zachodniopomorskiego SBP otrzymał podziękowanie za udział w konkursie. W imieniu inicjatorki i realizatorki zgłoszonego projektu - Barbary Markowskiej - podziękowanie odebrały wszystkie reprezentantki OZ SBP biorące udział w Forum.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP