Polecamy
49,00 PLN

Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Publikacja zbiorowa Mai... więcej >

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek na Śląsku

Data dodania: 06.06.2011

W czasie uroczystości z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, 26 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie, uhonorowano bibliotekarzy województwa śląskiego.

Zdjęcie z Archiwum Biblioteki Śląskiej

Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej otrzymali: Grażyna Dittrich, instruktorka Powiatowej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, Krystian Gałuszka, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej, animator kultury, literat, Urszula Krzyk, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach, Barbara Miklis, dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Krupskim Młynie.

Srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego odebrała Jolanta Szczepanik, dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Poczesnej.

Medalem „W Dowód Uznania” za zasługi dla bibliotekarstwa i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich uhonorowano Dorotę Malczewską-Stus, przewodniczącą Zarządu Oddziału SBP w Bielsku- Białej, pracującą w Książnicy Beskidzkiej.

Nagrodę śląskiego środowiska bibliotekarskiego im. Józefa Lompy otrzymała w tym roku Danuta Witek, bibliotekarka z ponad trzydziestoletnim stażem pracy, w tym przez 20 lat związana z Miejską Biblioteką Publiczną w Sosnowcu.

Pozostałe nominowane do Nagrody Panie : Halina Bartnicka z MBP w Żorach, Danuta Dąbrowska-Obrodzka z MBP w Rudzie Śląskiej, Jolanta Kurczak z MBP w Siemianowicach Śląskich, Jolanta Rakowska z Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej oraz Maria Sojka z MPBP w Pszczynie, otrzymały listy gratulacyjne od Dyrektora Biblioteki Śląskiej.

Nagrodę im. Józefa Lompy przyznaje Forum Dyrektorów Publicznych Bibliotek Samorządowych, działające przy Dyrektorze Biblioteki Śląskiej w Katowicach.

Zdjęcie z Archiwum Biblioteki Śląskiej

W uroczystości uczestniczyły władze miejskie Mikołowa, z Burmistrzem dr. inż. Markiem Balcerem, oraz powiatowe, ze Starostą mikołowskim Henrykiem Jaroszkiem. List gratulacyjny od Marszałka Województwa Śląskiego odczytała Małgorzata Mazur zastępca Dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego.

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie od 2009 działa w nowym lokalu, łączącym funkcje biblioteki, kina i sceny kameralnej, który powstał w wyniku realizacji projektu adaptacji budynku kina. Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nadesłała: Sylwia Błaszczyk
Biblioteka Śląśka w Katowicach


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP