Polecamy
Jarosław Kończak 27,00 PLN 38,00 PLN

Książka adresowana jest zarówno do osób zainteresowanych komunikacją sponsoringową, jak i tych,... więcej >

Bibliotekarze na pikniku w Zachodniopomorskim

Data dodania: 07.06.2011

Bibliotekarze na pikniku w Zachodniopomorskim

W sobotę 28 maja 2011 roku nad malowniczo położonym jeziorem Rosnowskim koło Koszalina, w pięknym ośrodku „Ranczo” pod Rosnowem (20 km od Koszalina) spotkali się bibliotekarze z całego województwa zachodniopomorskiego na swoim, organizowanym corocznie w maju, wojewódzkim święcie.

W tym roku przygotowaniem spotkania zajęła się Koszalińska Biblioteka Publiczna, Oddział i Koło SBP w Koszalinie oraz Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Bibliotek. Całością dyrygowała nieoceniona kol. Małgosia Zychowicz z Koszalińskiej Biblioteki Publicznej. Tradycyjnie był to piknik kostiumowy. Jako, że święto było familijne, uczestniczyły w nim całe rodziny, nawet domowe czworonogi. W tym roku zabawa przebiegała pod hasłem „Dzieci Kwiaty czyli peace, love and rock’n’roll”.

Odbył się konkurs na najciekawiej przygotowany kosz piknikowy, w tej konkurencji zwyciężyły koleżanki ze Stanomina, które przygotowały kosz z wiktuałami domowej roboty: smalcem, chlebem, ogóreczkami itd. Konkurs na najlepsze przebranie (indywidualnie i grupowo) przysporzył tak wiele problemów, że jurorzy przyznali 5 równorzędnych nagród oraz wiele nagród pocieszenia. Organizatorzy zapewnili ciepłe posiłki (znakomita zupa gulaszowa i bigos myśliwski), kiełbaski pieczone nad ogniskiem oraz gorące i zimne napoje.

Wszyscy znakomicie się bawili przy muzyce z tamtych lat, a przerwy między tańcami urozmaicały zawody sportowe, w tym m.in. biegi w potrójnych spodniach. Konkurencję, w której startowały 9-cio osobowe drużyny pań i panów (każda trójka po ubraniu się w spodnie przebiegała pewien odcinek, po czym wracała do linii startu, gdzie w spodnie ubierała się kolejna trójka) zwyciężyły bezapelacyjnie panie.

I tak bibliotekarki złamały odwieczny mit, że toaleta zabiera paniom wiele czasu. Nich żałują ci, których nie było pod Rosnowem.

Do spotkania za rok. Gdzie? Czekamy na propozycje!


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP