Polecamy
Aleksander Radwański 12,00 PLN 19,00 PLN

JEŚLI:   prowadzisz samodzielnie bibliotekę lub w małym zespole nie jesteś maniakiem... więcej >

Majowe spotkania w MBP w Choszcznie

Data dodania: 09.06.2011

5-go i 13-go maja 2011 - w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Choszcznie odbyły się lekcje biblioteczne dla „sześciolatków” z Publicznego Przedszkola Nr 1 i Nr 5 w Choszcznie pod hasłem „STRACH MA WIELKIE OCZY”. Głównym celem zajęć było kształtowanie umiejętności radzenia sobie z lękiem, przełamywanie onieśmielenia oraz zapoznanie dzieci z biblioteką i zachęcanie ich do korzystania z książek.

7-go maja 2011 r. w związku z obchodzonym w całym kraju Dniem Bibliotekarza, bibliotekarze powiatu choszczeńskiego jak co roku wybrali się „w teren”. Tym razem postanowili odpocząć w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach. Spotkanie rozpoczęto wspólnym śniadaniem na trawie – furorę zrobiły smakowite ogórki i chleb ze smalcem. Później każdy z osobna lub grupami mógł do woli napawać się pięknem parku, wypić kawę w ogrodowym pałacu lub oranżerii, filmować i fotografować przyrodę (i siebie) lub po prostu odpoczywać. Bibliotekarskie święto zakończył poczęstunek zorganizowany w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choszcznie, w czasie którego można było skosztować rozmaitych pyszności przygotowanych przez bibliotekarki.

9-go maja 2011 r. w MBP w Choszcznie odbyło się spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską - popularną autorką i ilustratorką książek dla dzieci. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich i czwartych ze szkół podstawowych Nr 1 i Nr 3 w Choszcznie. Tematem spotkania była „Ortografia, czyli heca, którą wszystkim się zaleca”.

9-go maja 2011 r. na choszczeńskim dworcu kolejowym, już po raz drugi miała miejsce akcja „Pociąg do książki - książka do pociągu”. Była ona zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Akcja ma na celu zachęcić do czytania książek, a dworzec kolejowy to świetne miejsce, aby dotrzeć do czytelnika. Za symboliczną złotówkę można kupić najrozmaitsze pozycje: kryminały, romanse, podręczniki, albumy, słowniki, książki dla dzieci… W tym roku udało się sprzedać ok. 130 egz. używanych książek. Do końca maja można jeszcze nabyć książki w choszczeńskiej bibliotece.

10-go maja 2011 r. w choszczeńskim Dyskusyjnym Klubie Książki rozmawiano o książce Jacka Dehnela "Rynek w Smyrnie".

 

11-go maja 2011 r. MBP w Choszcznie gościła Kalinę Jerzykowską, autorkę książek dla dzieci i młodzieży oraz musicali i przedstawień. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej Nr 1. W trakcie spotkania autorka zaprezentowała swoją twórczość czytając fragmenty swoich wierszy m.in. „Gdzie dzwoniec dzwoni i pluszcz się pluszcze”, „W moim ogrodzie mieszka czarodziej” oraz poprowadziła kilka zabaw z elementami warsztatu teatralnego.

12-go maja 2011 r. na zaproszenie pracowników Szkoły Podstawowej Nr 3, bibliotekarki z Oddziału Dziecięcego MBP w Choszcznie uczestniczyły w pracach komisji GMINNEGO KONKURSU BAŚNIOWEGO pod hasłem „Wpływ bajko - baśnioterapii na rozwój osobowości dziecka”.

14-go maja 2011 r. w MBP w Choszcznie odbyło się cykliczne spotkanie „SOBOTA Z BAJKĄ”. Dzieci miały okazję wysłuchać bajki Janiny Porazińskiej „Kozucha kłamczucha”, czytanej przez uczennicę liceum ogólnokształcącego, Joannę Rybkę. Celem tych spotkań jest zapoznanie dzieci z księgozbiorem biblioteki oraz zachęcanie najmłodszych czytelników do odwiedzania biblioteki wraz z rodzicami.

19-go maja 2011 r. Regionalne Towarzystwo Historyczne Ziemi Choszczeńskiej zaprosiło Annę Lewicką do Jury XIII Edycji Powiatowego Konkursu Historii Regionalnej „Czy znasz swój powiat?”

23-go maja MBP w Choszcznie: Cecylia Judek, Sekretarz Naukowy Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie wygłosiła prelekcję poświęconą Czesławowi Miłoszowi z okazji setnej rocznicy urodzin (30 czerwca 2011 roku minie 100 lat od urodzin Czesława Miłosza). Interesującego wykładu wysłuchali bibliotekarze z powiatu choszczeńskiego (Bierzwnika, Drawna, Krzęcina, Recza) oraz młodzież licealna Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie. Po wykładzie, Cecylia Judek (Przewodnicząca zachodniopomorskiego Zarządu Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich) spotkała się z członkami Koła SBP Nr 17 w Choszcznie, a następnie razem z Anną Lewicką, odwiedziły Koło SBP Nr 13 w Stargardzie Szczecińskim.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP