Polecamy
Siergiej Łukjanienko 20,90 PLN 24,90 PLN

„To ja, MYSZKA” –   myszy można spotkać w zaśnieżonych tundrach i na... więcej >

Lubuski konkurs gazetek

Data dodania: 20.06.2011

Najlepsze redakcje otrzymały 15 czerwca 2011 roku nagrody. Jury, przy ocenie uczniowskich gazet, szczególna uwagę zwracało na pomysłowość , dociekliwość , warsztat dziennikarski oraz dobór tematów. Najwyższe noty otrzymały te, które opisywały życie szkoły, codzienność szkolnego korytarza, uczniowską modę, gwarę, smak zupy w stołówce. Niekwestionowanym zwycięzcą konkursu okazał się „Kurier Dwójki” ze Szkoły Podstawowej w Żarach. Gazetka ta mimo dość młodego stażu, bo ukazuje się od sześciu lat, ma na swoim koncie już kilkanaście nagród. Młodzi dziennikarze z Żar po raz piąty wygrali lubuski konkurs. Są też wielokrotnymi laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Gazet Szkolnych - Forum Pismaków.

Na pytanie jak zrobić dobrą gazetkę szkolną Jolanta Błażków, opiekun „Kuriera Dwójki”, odpowiedziała:

-Trzeba dać uczniom dużo swobody, by pisali o tym, co sami wymyślą. A pomysłów mają mnóstwo, jak sami mówią „tematy leżą na schodach”…

Oprócz żarskiej gazety nagrodę w kategorii szkół podstawowych zdobyła też redakcja „Smyka” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gorzowie. Jury przyznało też dwa wyróżnienia: gazetce „Beztytulnik z SP nr 15 w Gorzowie i „Małolacie” ze Szkoły Podstawowej - Zespołu Edukacyjnego im. Bojowników o Polskość Ziemi Kramskiej w Nowym Kramsku. W kategorii gimnazjów nagrodzono „Gimzetkę ” z Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze oraz „Gazetkę Szkolną” z Zespołu Szkół w Pszczewie. Wyróżnienia otrzymały trzy gorzowskie redakcje: „Sobusia” z Gimnazjum nr 12, „Głosu Społecznej” ze Społecznego Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego i „Gimnajzera” z Gimnazjum nr 9. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nie przyznano nagród, a wyróżnienia zdobyły redakcje gazetek: „K.I.T” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie, „ YO-YO” z Zespołu Szkół Budowlanych w Gorzowie oraz „Szkolnej Dżungli” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku.

oprac. Hanna Ciepiela
fot. Monika Panek

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP