Polecamy
55,00 PLN

Książkę tworzą trzy merytorycznie wyróżniające się części: prezentacja unikalnej... więcej >

Warsztaty "Nowe media w bibliotece dla młodzieży" - relacje Uczestników

Data dodania: 22.06.2011

Warsztaty

Jestem bibliotekarką z Biblioteki Publicznej w Suwałkach. Nasza placówka od pewnego czasu "myśli" nad utworzeniem multicentrum. Dlatego też bardzo chętnie bierzemy udział we wszelkiego rodzaju konferencjach i warsztatach organizowanych na temat nie tylko tego typu placówek, ale też nad zastosowaniem nowych mediów w bibliotekach. Warsztaty "Nowe media w bibliotece dla młodzieży" prowadzone były przez doświadczonych pracowników Biblioteki na Bielanach w Warszawie oraz przez i Janette
Achberger- dyrektorkę biblioteki dla młodzieży Hoeb4U w Hamburgu.

Tematyka spotkania wpłynęła na duże zainteresowanie tą formą pracy z czytelnikiem, nową formą pracy dla naszej placówki. Doświadczenia w nowatorskich technikach zaprezentowane na warsztatach były w sposób dość jasny i prosty przedstawione dla uczestników. Poprzez wykorzystanie nowych technologii, nowych mediów w bibliotekach można w ciekawy sposób przekazać dzieciom i młodzieży sporą dawkę wiedzy i umiejętności, praktycznie ze wszystkiego. Janette Achberger odpowiedziała także na liczne pytania nurtujące bibliotekarzy, którzy, mam nadzieję, zachwycili ją swoją aktywnością i dociekliwością. Bardzo duży wkład w nabycie nowej wiedzy dało też zwiedzanie niedawno otwartej Mediateki Start-Meta. Zajęcia były prowadzone w sposób atrakcyjny i dynamiczny.

Ponadto organizacja warsztatów była bardzo sprawna, organizatorzy zapewnili tłumaczenie obu części spotkania, co było bardzo ważne ze względu na nieznajomość języka niemieckiego (bądź polskiego) wśród uczestników warsztatów.

Mam nadzieję, ze nie będą to ostatnie warsztaty z tego tematu. Życzę więc Państwu, jak i sobie, więcej takich spotkań.

Z pozdrowieniami,
Małgorzata Czerucka


Jestem pod ogromnym wrażeniem p. Janette Achberger (Hoeb4U w Hamburgu), jej pasji i pomysłów w pracy z najtrudniejszym chyba wiekowo użytkownikiem. Mam nadzieję, że to, co robi Hoeb4U uda się z czasem zaszczepić na grunt polski.

W sumie obserwując Mediatekę Star-Meta wierzę, że wiele pomysłów jest do zrealizowania nawet w tak małym mieście jakim jest Słupsk. Warto pozyskiwać do współpracy wolontariuszy, którzy szybciej przyciągnął do bibliotek osoby w zbliżonym wieku. Prócz innowacji architektonicznych wprowadzonych w mediatece siłą przyciągającą młodzież są z pewnością atrakcyjne zajęcia oparte na wiedzy naukowej specjalistów pracujących przy określonych dziedzinach, czy też liczne koncerty i festiwale filmowe.

Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w warsztatach „Nowe media w bibliotece dla młodzieży”, wiedza, którą podzieliła się z uczestnikami p. Janette przyda się w pracy z młodzieżą w bibliotece, w której pracuję.

Pozdrawiam
Katarzyna Odrowska


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP