Polecamy
Marcin Blicharski 20,00 PLN 25,00 PLN

Książka zachęca bibliotekarzy do organizowania kursów komputerowych dla seniorów, a tych którzy... więcej >

Czytanie na polanie w Jarocinie

Data dodania: 14.07.2011

W Jarocinie przez wakacje funkcjonuje free wolna polana – zgodnie z hasłem przewodnim – Jarocin – free wolne miasto. Tak się składa, że polana mieści się przed Pałacem Radolińskich, w którym swoją siedzibę ma Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. Panie bibliotekarki wykorzystują polanę do głośnych czytań.

Czytają one same ale wspierają ich także znani jarociniacy. I tak gościliśmy już pana Michała Żabińskiego – Skarbnika Urzędu Miejskiego w Jarocinie, chorążego pana Macieja Zaborowskiego z Jednostki Wojskowej w Jarocinie i pana Piotra Piotrowicza, redaktora naczelnego „Gazety Jarocińskiej”. Goście zgodnie podkreślają, że czytanie dzieciom jest bardzo ważne, stąd ich obecność i ogromna chęć wspierania Biblioteki w promocji głośnych czytań.

Na polanie odbywają się także zajęcia plastyczne, na których dzieci różnymi technikami plastycznymi, wykonują portrety Pałacu Radolińskich oraz ilustracje do czytanych książek, baśni i opowiadań. Czytane są: „Legendy Ziemi Jarocińskiej”, „Wakacje z duchami” Adama Bahdaja oraz „Środek kapusty” Ewy Nowak, który do tej pory okazał się największym hitem. 

Poza tym bawimy się z chustą animacyjną i tunelem. Królują oczywiście takie zabawy jak: rekin, rybak i rybki oraz kolory i wyścigi. Był także dzień wojskowy, w czasie którego odbyła się musztra, tor przeszkód i rzut granatem do celu.

Dzieci miały również okazję zapoznać się poprzez zabawę z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadził Paweł Antczak z Grupy Ratownictwa Medycznego PA_RA_MED z Poznania. Zapewniamy, że do końca wakacji na free wolnej polanie będą czekać jeszcze inne niespodzianki. 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP