Polecamy
27,00 PLN

„Celem publikacji – przygotowanej dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Dziedzictwa... więcej >

Wakacjobranie w Jaśle

Data dodania: 29.07.2011

Wakacjobranie w Jaśle

Całe mnóstwo wrażeń, wiele pomysłów i dużo dobrej zabawy połączonej z ciekawą lekturą – tak zapisał się w pamięci najmłodszych pierwszy miesiąc wakacyjnych spotkań, organizowanych przez Oddział dla Dzieci i trzy filie Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Jak co roku każdy uczestnik cotygodniowych zajęć, zainspirowany ciekawymi pomysłami przeniósł się do krainy wyobraźni, wartościowych legend i wakacyjnej zabawy, którą wypełniła niecodzienna i kreatywna rozrywka.

W Oddziale dla Dzieci był czas na teatralną podróż po Mrukowej z legendą o królewiczu Mruku w tle, podczas której niezapomnianych wrażeń dostarczyli uczestnikom członkowie grupy młodzieżowej MAKAMZA i Bractwa Rycerzy Ziemi Sanockiej. Najmłodsi mieli okazję spotkać walecznych bojowników, a odważniejsi stoczyć bój w iście rycerskim klimacie. Wszyscy udali się także tropem regionalnych legend – rozwiązywali quizy i zagadki, by dotrzeć do cennych wskazówek, prowadzących do celu wyprawy z legendarnymi przygodami.

Nie zabrakło własnoręcznie wykonanych ozdób inspirowanych latem, które stanowić będą doskonałą pamiątkę i przypominać o mnóstwie dobrej zabawy, towarzyszącej ich wykonywaniu oraz unikalnej okazji zagarnia w grę z żywymi pionkami. Prócz nietuzinkowych pomysłów spotkań jakie zaproponowano najmłodszym, był także czas na to, by zwiedzić Tęczową Krainę, a tam sprawdzić się w zawodach zręcznościowych, zagrać w klasy i uczestniczyć w zabawach animacyjnych.

Ciekawymi propozycjami wakacyjnych zajęć zaczarowały najmłodszych także trzy filie biblioteczne, które wypełniały czas aktywnie, bajkowo i zagadkowo.

W Filii nr 1 można było wyjść na spotkanie własnoręcznie wykonanym duszkom, stworkom i potworkom oraz smoczkom, smokom i smoczyskom, a dodatkowo przenieść się do czarodziejskiego świata wróżek i ożywić kartonowe rybki. W Filii nr 2 główka pracowała, czyli był czas na krzyżówki i gry planszowe. Nie zabrakło także wycieczki do krainy wyobraźni wraz z morską przygodą własnoręcznie zaprojektowaną żaglówką, ciekawie wykonanymi pająkowymi brelokami dla odważnych i kwiatowymi wróżkami.

Dzieci odwiedzające Filię nr 3 miały okazję ożywić pawia i pająka, ulepić plastelinowy naszyjnik, stworzyć misiową mini galerię, uwolnić zaklęte w pianie bańki mydlane i udowodnić kto jest najlepszy w grze w klasy czy skakaniu w gumę. Każdemu spotkaniu w ramach WAKACJOBRANIA towarzyszyło głośne czytanie wartościowej literatury dla dzieci.

Pierwszy miesiąc kolekcjonowania wakacyjnych wrażeń z jasielską MBP już za nami.

Dzieci i młodzież czekają jeszcze sierpniowe zbiory. Szczegóły dotyczące kolejnych spotkań z dobrą zabawą i ciekawymi pomysłami jak przegonić wakacyjną nudę, dostępne są na stronie www.mbp.jaslo.pl. Zapraszamy! 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP