Polecamy
29,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Brytyjski rząd przyznaje, że ochrona praw autorskich zaszła już za daleko

Data dodania: 08.08.2011

To policzek w twarz organizacji antypirackich. Przyjęty przez rząd Wielkiej Brytanii raport rekomenduje, aby zwiększyć prawa konsumentów do korzystania z treści, w praktyce znacznie osłabiając pozycję koncernów fonograficznych i studiów filmowych.

Wielka Brytania nie była do tej pory zbyt zdecydowana w aktualizowaniu przepisów związanych z prawem autorskim i piractwem. W odróżnieniu od Francji i Polski gdzie przepisy na korzyść korporacji medialnych próbowano wprowadzić tylnymi drzwiami kilka razy, rząd UK przeanalizował sytuację i zaproponował kilka naprawdę ciekawych rozwiązań obecnych problemów.

Szefowa British Video Association Lavinia Carey oceniła sprawę jednoznacznie: powiedziała, że te propozycje są „ekstremalnie niszczycielskie”. Nic dziwnego, skoro jeszcze niedawno mogła świętować wyrok Sądu Najwyższego, który nakazał zablokowanie przez największego dostawcę Internetu w UK bramki Usenetu o nazwie Newzbin, wykorzystywanej chętnie do pobierania filmów chronionych prawami autorskimi.

Całość artykułu w serwisie Webhosting

 

Źródło: Bibliosfera


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP