Polecamy
Tomasz Kędziora 17,50 PLN 35,00 PLN

Przedmiotem publikacji jest próba zebrania wiadomości o początkach tworzenia spisów piśmiennictwa,... więcej >

Spragnieni ciszy

Data dodania: 16.08.2011

Spragnieni ciszy

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach wydała tomik poezji Rozalii Kolanko pt. „Spragnieni ciszy”. Wiersze są refleksją nad życiem i przemijaniem oraz zadumą nad miejscem człowieka w świecie i jego odejściem.

Poetka pragnie skłonić czytelnika do zastanowienia się nad samym sobą. Wprowadza w utworach motyw miłości, jako najważniejszej wartości wypełniającej nasze życie oraz motyw szczęścia i szacunku do drugiego człowieka. Piękno otaczającej nas przyrody w wierszach przynosi prawdziwe ukojenie od zgiełku i gonitwy dnia codziennego. Najnowszy tomik poetka poświęciła pamięci męża- artysty malarza Zbigniewa Kolanko, który rok temu odszedł na „wieczną wartę”.

Wydawnictwo zawiera również ostatnie obrazy artysty namalowane pod koniec 2009 i początku 2010 roku. Grafikę do książki wykonała I. Tomaszewska wprowadzając czytelnika w świat czarno – białych ilustracji. Opracowanie tekstu i skład komputerowy: S. Ablewicz, B. Lubaś, G. Truty, korekta A. Jeleń oraz posłowie M. Gałka. Rozalia Kolanko zadebiutowała tomikiem wierszy ,,Słoneczny Blask”. W roku 2006 wydała wiersze ,,Kropla Istnienia”. Rok później ukazało się opowiadanie ,,W pogoni za przeszłością” poświęcone Matce autorki. Bajkę dla dzieci ,,Mała myszka’ ozdobiły rysunki wykonane przez dzieci z Szebni i Zimnej Wody.

Poetka otrzymała tytuł ,,Przyjaciela Szkoły Marzeń 2006” od Warszawskiego Centrum Edukacji Obywatelskiej. W 2008 roku wydała album pt. ,,Malarstwo - Zbigniew Kolanko i jego uczniowie”, w którym zamieszczone zostały obrazy jej męża i dzieci współpracujących z GBP. W 2010 roku autorka napisała zbiór wierszy dla najmłodszych czytelników z gminy Jasło pt. ,,Ukochane zwierzaki”.

Spotkanie autorskie i promocja wydawnictwa odbędzie się 30 września 2011 roku w czytelni GBP w Szebniach. Dyrektor GBP składa serdeczne podziękowania sponsorom wydawnictwa, a przede wszystkim Panu Ryszardowi Kolanko za pomoc finansową w wydaniu książki.

„Czy są kwiaty poszukujące zapachu ludzie zadają pytanie w strachu którzy swoje mgnienie życia przeżywają w złości nigdy nie doznawszy prawdziwej miłości ten kto kocha wie co tęsknota pośród nas istnieją tacy czy to możliwe że w ich wnętrzu wypaliło się wszystko zgasł płomień nadziei i ufności została tylko obojętność są kraje gdzie dzieci umierając z głodu nie zaznały miłości ani uśmiechu czemu one cierpią przecież na to nie zasłużyły to wina ludzi którzy za życia skazali ich na śmierć...” (R. Kolanko) S. Ablewicz, GBP w Jaśle z/s w Szebniach  


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP