Polecamy
Halina Mieczkowska 28,00 PLN

… należy skonstruować odpowiednio rozbudowany schemat opisu bibliograficznego, który by przede... więcej >

Dziś rusza Polcon 2011

Data dodania: 25.08.2011

Dziś rusza Polcon 2011

Polcon już od 26 lat gromadzi tłumy wielbicieli szeroko pojętej fantastyki. W tym roku jedynym oficjalnym wydarzeniem podczas czterech dni Konwentu będzie wręczenie Nagrody im. Janusza A. Zajdla, którą sami miłośnicy fantastyki przyznają autorom najlepszych polskich powieści i opowiadań.

W kategorii "Powieść" jeden z najważniejszych współczesnych pisarzy fantasy Jacek Dukaj ("Król Bólu i pasikonik") zmierzy się z nominowanym po raz pierwszy Szczepanem Twardochem ("Wieczny Grunwald"), a także Jakubem Ćwiekiem ("Krzyż Południa. Rozdroża"), Stefanem Dardą (dwie książki - "Czarny Wygon. Słoneczna Dolina" i "Czarny Wygon. Starzyzna"), Markiem S. Huberathem ("Vatran Auraio") i Witem Szostakiem ("Chochoły").

W kategorii "Opowiadania" do Dukaja, Ćwieka i Dardy dołączą: najpopularniejsza polska pisarka fantasy Anna Brzezińska, Anna Kańtoch, Jewgienij T. Olejniczak i Robert M. Wegner.

Zwycięzców wybiorą uczestnicy Polconu, a większość autorów spotkać można w czasie czterech festiwalowych dni. Polcon to miejsce spotkania fanów fantastyki chcących przez ostatnie dni wakacji zagłębić się w wir marzeń i podbić horyzonty wyobraźni.

26. Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon odbędzie się w dniach 25-28 sierpnia 2011 w Poznaniu.

Szczegółowy pogram na stronach www.polcon2011.pl

Źródło: Portal Księgarski


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP