Polecamy
Ewelina Palian-Kobiela 35,00 PLN

1024x768 Normal 0 21 false false false... więcej >

Deweloperzy wiedzy - MBP w Brzezinach

Data dodania: 26.08.2011

Uprzejmie informuje, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Tuwima w Brzezinach zakwalifikowała się do ósemki bibliotek z województwa łódzkiego, które zostaną objęte programem "Deweloperzy Wiedzy". Oznacza to, że w najbliższym czasie w bibliotece powstanie nowoczesny i funkcjonalny kącik czytelniczy dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Firma Panattoni Europe - deweloper powierzchni magazynowych i przemysłowych; uruchomiła edycję programu społecznego Deweloperzy Wiedzy. Partnerem merytorycznym jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program Deweloperzy Wiedzy skierowany jest wyłącznie do bibliotek publicznych biorących udział w I rundzie Programu Rozwoju Bibliotek.

Biblioteka w Brzezinach otrzyma środki na stworzenie kącika czytelniczego, zakup książek i 12-miesięczną prenumeratę czasopism. Wysokość dotacji wyniesie ponad 5 500 złotych.

Jednym z filarów programu jest wsparcie bibliotek publicznych w rozwój oferty czytelniczej i prasowej poprzez prenumeratę wartościowych tytułów oraz stworzenie przyjaznych i funkcjonalnych kącików czytelniczych. Kącik czytelniczy powstanie we współpracy z architektem posiadającym doświadczenie w pracy z bibliotekami publicznymi.

Jestem przekonana, że możliwość zaoferowania czytelnikom przytulnego i funkcjonalnego kącika czytelniczego, zaprojektowanego na miarę i możliwości placówki, to okazja do upiększenia biblioteki, promocji jej usług i oferty w środowisku. Wierzę, że możliwość wzbogacenia księgozbioru biblioteki i prenumeraty nowych tytułów prasowych pomoże zwiększać czytelnictwo i oferować dostęp do najciekawszych i najpotrzebniejszych pozycji.

oprac. Danuta Wylazłowska dyrektor MBP w Brzezinach 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP