Polecamy
45,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Czekoladowe podsumowanie "Wakacjobrania" w jasielskiej MBP

Data dodania: 02.09.2011

W Oddziale dla Dzieci najmłodsi wzięli udział w plastycznych impresjach – malując się i tworząc niesamowite motywy roślinne na skórze. Na rękach małych artystów zadomowiły się także malowane zwierzaki, a odważniejsi zdecydowali się nawet przygarnąć niecodziennego tygrysa, krokodyla czy zabawnego pająka. Dodatkowo dzieci uwolniły barwną Chmurę Motyli, czyli papierowych czarodziei wyobraźni i wstąpiły do Tęczowej Krainy zabaw ruchowych. Powstał Magiczny kuferek na skarby inspirowane latem, których na pewno nie zabraknie. Były rozmowy o bezpieczeństwie i liczne pytania na  jakie odpowiadała asp. Anna Śnieżek z jasielskiej KPP – goszcząca w bibliotece. Był czas na teatralną podróż z legendą o królewiczu Mruku w tle, okazja by obejrzeć projekcję filmu, a na zakończenie zagrać w grę uliczną Tropem Roalda Dahla.  
Gra została oparta na książkowej historii „Charliego i fabryki czekolady”. Najmłodsi podążali szlakami niecodziennej przygody, znajdywali ukryte wskazówki, rozwiązywali quizy i rebusy, wykonywali polecenia, zbierali elementy układanek, aż dotarli do słodyczy i drobnych upominków. Dzięki pomysłowości dzieci udało się poznać marzenia Charliego – największemu łasucha czekolady. Tegoroczny cykl spotkań zakończono słodkim akcentem, który umilił finał wakacyjnej przygody.
Ciekawymi propozycjami zajęć zaczarowały dzieci także trzy filie biblioteczne, które wypełniały czas bajkowo i zagadkowo. W Filii nr 1 można było spotkać się  z własnoręcznie wykonanym duszkiem, stworkiem i potworkiem oraz smoczkiem, smokiem i smoczyskiem, a dodatkowo m.in. pomóc Piratom-kamratom zaprojektować statek marzeń. W Filii nr 2 główka pracowała, czyli był czas na krzyżówki i gry planszowe, morską podróż własnoręcznie zaprojektowaną żaglówką i niecodzienną wyprawę w kosmos. Dzieci odwiedzające Filię nr 3 miały okazję m.in. ożywić pawia i pająka, stworzyć Misiową mini galerię i udać się na Spacer po rymach. Każdemu spotkaniu w ramach WAKACJOBRANIA towarzyszyło głośne czytanie wartościowej literatury. Łącznie w spotkaniach uczestniczyło ponad 400 dzieci.
                                                                                                       
Zbieranie wakacyjnych wrażeń z jasielską MBP już za nami. Następna okazja do dobrej zabawy i umilenia – tym razem chwil poświęconych zdobywaniu wiedzy – już wkrótce. Szczegóły niebawem.

Nadesłała: Katarzyna Zwolińska


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP