Polecamy
48,00 PLN

    Profesor Jadwiga Kołodziejska (1928-2016) należy do najbardziej znanych... więcej >

Rewolucja w MBP w Brzezinach

Data dodania: 09.09.2011

Brzezińską Miejską Bibliotekę Publiczną czeka mała rewolucja. Na remont tej placówki pozyskano bowiem z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 60.000 zł w ramach Programu Wieloletniego Kultura+, Priorytet: Biblioteka+. Infrastruktura Bibliotek.

Środki te zostaną przeznaczone na malowanie pomieszczeń i modernizację systemu centralnego ogrzewania. W okresie grzewczym pomieszczenia biblioteczne są zimne, a warunki przechowywania zbiorów bibliotecznych są bardzo złe. Ze względu na stan techniczny instalacji CO, niezbędna jest więc jej wymiana. Prace w ramach zadania obejmować będą wymianę grzejników i instalacji CO. Przyda się również malowanie, gdyż wewnątrz budynku widoczne są liczne złuszczenia warstwy malarskiej. Wypłowiałe kolory ścian nie sprzyjają chęci pogłębiania pasji czytelniczej i negatywnie wpływają na frekwencję wśród osób korzystających z biblioteki. Istotnym elementem inwestycji będzie także stworzenie na parterze budynku łazienki przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Opisywane zadanie będzie realizowane w obecnym i przyszłym roku, a jego całościowy budżet to 150.000 zł. Kwota dotacji z ministerstwa to 40 %.  30% przeznacza na ten cel Zarząd Województwa Łódzkiego, a kolejne 30 % samorząd naszego miasta.

Kultura+ jest uchwalonym przez Radę Ministrów wieloletnim programem rządowym na lata 2011-2015. Priorytet Biblioteka+. Infrastruktura Bibliotek realizuje pierwszy cel szczegółowy programu, jakim jest wzmocnienie potencjału i roli gminnych bibliotek publicznych. Priorytet ma na celu przekształcenie bibliotek gminnych w nowoczesne centra dostępu do wiedzy, kultury oraz ośrodki życia społecznego.

Nadesłała: Danuta Wylazłowska, dyrektor Biblioteki w Brzezinach


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP