Polecamy
35,00 PLN

„Praca pt. Język Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej: od analizy dokumentu do opisu... więcej >

Rusza II runda PRB w Małopolsce

Data dodania: 15.09.2011

Rusza II runda PRB w Małopolsce

W II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek udział biorą 172 placówki biblioteczne znajdujące się na wsiach i w małych miastach województwa małopolskiego.

Do końca listopada trafią do nich łącznie: 153 komputery z oprogramowaniem Windows 7 i Office 2007 (przekazanym bezpłatnie przez firmę Microsoft), 128 urządzeń wielofunkcyjnych (drukowanie, skanowanie, kopiowanie i faksowanie w jednym urządzeniu), 25 drukarek A3, 11 laptopów, 11 projektorów multimedialnych z ekranami, 172 aparaty cyfrowe.

Bibliotekarki i bibliotekarze wezmą udział w cyklu praktycznych szkoleń: warsztacie planowania rozwoju biblioteki, szkoleniach informatycznych i szkoleniach specjalistycznych, które pozwolą na poszerzenie oferty ich placówek. Biblioteki – w zależności od zapotrzebowania ze strony mieszkańców – będą uczestniczyć w szkoleniach z zakresu administracji, multimediów i nowoczesnej komunikacji czy usług dla seniorów.
Umożliwi to udział w projektach organizacji pozarządowych specjalizujących się w edukacji i innowacyjnych działaniach związanych z kulturą. Wzbogaci to obecną ofertę bibliotek, pozwoli na wprowadzenie nowych usług i przyciągnięcie nowych grup użytkowników, np. rodziców małych dzieci czy osób starszych.

Program Rozwoju Bibliotek to szansa nie tylko na rozwój samej placówki ale i całej społeczności lokalnej. Mieszkańcy zyskają atrakcyjne i bezpieczne miejsce spotkań i spędzania wolnego czasu, możliwość korzystać w bibliotece z Internetu, wysłania faksu, skopiowania potrzebnych materiałów, etc. Uzyskają łatwiejszy dostęp do ekspertów z różnych dziedzin takich, jak prawo, rynek pracy, podatki czy zdrowie. Będą mogli zdobywać nowe umiejętności - np. poprzez udział w kursach komputerowych.

Więcej o Programie Rozwoju Bibliotek: www.biblioteki.org

Nadesłała: Agnieszka Będkowska


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP