Polecamy
Katarzyna Slany 36,00 PLN

Monografia zatytułowana "Śmierć w literaturze dziecięcej i młodzieżowej" poświęcona została... więcej >

Multipiksele - odsłona pierwsza w Krakowie

Data dodania: 15.09.2011

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wernisaż wystawy grafik Agaty Dębickiej do tekstów Michała Zabłockiego "Multipiksele - odsłona pierwsza", który odbędzie się 15 września o godz. 17.00 w „Galerii na Poddaszu” WBP w Krakowie (Rajska 1, III piętro).

Michał Zabłocki, wersyfikator, poeta albo wierszopis po części warszawski, po części krakowski oraz tekściarz albo autor tekstów piosenek takich jak Bracka, Cichosza, Maszyna do świerkania i bardzo wielu innych. Autor tak zwanej Multipoezji wyświetlanej na murach domów, drukowanej na chodnikach miast. Pogardzany przez poetów, ignorowany przez krytyków. Cieszący się złą sławą twórca międzynarodowego portalu poetyckiego www.emultipoetry.eu.

Agata Dębicka, graficzka, plastyczka, internetowa projektantka sztuki koszulkowo-bieliźniarskiej oraz blejtramowo-płóciennej. Wystawia się w wielu rejonach Polski na ścianach galerii i półkach z garderobą damską. Rysuje na zamówienie portrety ślubne i inne gadżety. Autorka niekończącej się serii obrazów znanej pod nazwą Piksele, publikowanej na blogu www.agde.blox.pl. Szczególnie rozchwytywana na facebooku.
Co wyszło z tej współpracy? Tego nie da się opisać, to z pewnością trzeba zobaczyć.

Wystawa potrwa do 15 października br.

Nadesłała: Agnieszka Będkowska


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP