Polecamy
35,00 PLN

  Materiały zebrane w tej publikacji zostały zaprezentowane podczas dwóch kolejnych... więcej >

Wystawy w MBP w Kędzierzynie-Koźlu

Data dodania: 20.09.2011

Ciekawe ekspozycje w bibliotecznych galeriach:

Od 12 września w sali wystawowej MBP, Rynek 3 oglądać można wystawę „W krzywym zwierciadle. Jeńcy wojenni w obozach Wehrmachtu”, przedstawiającą satyryczne rysunki autorstwa polskich i angielskich jeńców wojennych. Ilustracje prezentują w sposób ironiczny rzeczywistość obozową: poranną toaletę, posiłki, pracę, działalność artystyczną. Ironia wobec siebie i kpina z tych, od których zależała nie tylko wielkość porcji zupy, ale i życie, każą oglądającym przewrotnie zachować powagę wobec zabawnych scen z życia codziennego, narysowanych często wprawną ręką i mocną kreską, nierzadko dodatkowo pokolorowanych cudem zdobytą kredką. Wystawa, ze względu na użyte środki przekazu – satyryczne rysunki jeńców wojennych, jest odważną próbą świadomego i celowego rejestrowania przez nich obrazu niewoli w krzywym zwierciadle.
Prace są uszeregowane w ośmiu tematycznych działach opatrzonych polsko-angielskim komentarzem.
Materiał opracowany przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach.
Wystawę będzie można zwiedzać codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach pracy biblioteki w terminie do 30 października br.

Anatomia zbrodni literackiej” - wystawę poświęconą powieści kryminalnej jeszcze do końca września zwiedzać można w Filii Nr 5, ul. Damrota 32. Bogaty materiał tworzący ekspozycję prezentuje najważniejsze pojęcia związane z gatunkiem literackim jakim jest powieść kryminalna, jej rozwój - od początków do współczesności, odmiany, największych mistrzów gatunku i serie kryminalne oraz powiązania z filmem. Wystawę wzbogacają sylwetki największych detektywów oraz przepis na udany kryminał. Ekspozycja pochodzi ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Emanuela Smołki w Opolu.
Serdecznie zapraszamy od poniedziałku do soboty w godzinach pracy biblioteki.

Nadesłała: Agnieszka Piwowar


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP