Polecamy
Sarah Skumanov 22,00 PLN 25,00 PLN

Manga dostępna jest na polskim rynku od drugiej połowy lat 90. ubiegłego wieku. Obecnie wydawcy mangi w... więcej >

Wakacje w Wieluniu

Data dodania: 21.09.2011

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Leona Kruczkowskiego w Wieluniu posiada 4 filie biblioteczne, działające w miejscowościach należących do Gminy Wieluń: Dąbrowie, Masłowicach, Rudzie i Turowie. Spotkania z książką oraz gry i zabawy organizowane w czasie wakacji w filiach bibliotecznych wprowadziły dzieci w krainę baśni, fantazji i przygody, integrowały uczestników oraz dawały im przyjemność. Dzieci z zadowoleniem i ochotą uczestniczyły w spotkaniach organizowanych w bibliotekach podczas tegorocznych wakacji. Filie biblioteczne przygotowały dla swoich najmłodszych czytelników następujące zajęcia:

Filia Biblioteczna w Dąbrowie – Na początku wakacji odbyło się spotkanie z pszczelarzem. Dzieci dowiedziały się o właściwościach zdrowotnych miodu, oglądały akcesoria pszczelarskie oraz żywe pszczoły. Głośne czytanie książek „Pierwsze dni lata” Ewy Mirkowskiej oraz „Wakacje w Niedźwiadkowie” Carol Lawson, stały się inspiracją do projektowania „Wakacyjnych kartek z pozdrowieniami dla przyjaciół”. Ogłoszono konkurs plastyczny „Podróże Koziołka Matołka po Polsce”.

Filia Biblioteczna w Masłowicach – W bibliotece odbyły się pięciodniowe spotkania, które miały przybliżyć dzieciom twórczość Juliana Tuwima, Hansa Christiana Andersena, Walta Disneya i Astrid Lindgren. Młodsze dzieci słuchały bajek czytanych przez dzieci starsze, odpowiadały na pytania dotyczące czytanych utworów. Głośnemu czytaniu bajek towarzyszyły dwie projekcje filmów „Calineczka” i „Dzieci z Bullerbyn”, zgaduj-zgadule, oraz wykonywanie do wysłuchanych utworów prac z plasteliny i rysunkowych. Koło teatralne działające przy bibliotece, przygotowało przedstawienie na Dożynki parafialne w Masłowicach „Dożynki dawniej”, oraz wykonało 5 kukieł, które były ozdobą uroczystości. Przez dwa tygodnie w bibliotece odbywały się warsztaty origami, a wykonane prace zostały pokazane na dożynkach.

Filia Biblioteczna w Rudzie – W okresie wakacji biblioteka zorganizowała cykl spotkań dla dzieci „Wakacyjne spotkania z Kubusiem Puchatkiem, Noddym i Franklinem”. Każde spotkanie poświęcone było innemu bohaterowi. Podczas spotkań czytano głośno książki o przygodach Kubusia Puchatka, Noddiego i Franklina. Do czytanej książki o przygodach bohaterów dzieci rysowały, malowały, wyklejały różnymi technikami ilustracje, wykonywały postacie bohaterów z masy solnej. Spotkaniom towarzyszyły gry i zabawy literackie, zgaduj-zgadule, kalambury, zabawy przy muzyce oraz stolikowe gry planszowe.

Filia Biblioteczna w Turowie – Zorganizowała cykl piątkowych, wakacyjnych spotkań dla dzieci „Spotkania w Biblioraju”. Spotkania miały swoje hasło przewodnie, a w programie każdego z nich były: głośne czytania bajek, zgaduj-zgadule, gry i zabawy literackie przy muzyce oraz zajęcia plastyczne. Tytuły spotkań to: „Jedzie pociąg z daleka i przyjechał do Turowa”, „Poznaj Żaku po smaku”, „Biblioteka dla malucha”, „Gimnastyka dla buzi i języka”. Spotkaniu „Poznaj Żaku po smaku” towarzyszyła m.in.: „Wizyta w Smakolandii” - dzieci zakładały papierowe okulary, wybierały do spróbowania przykryte serwetą malutkie kawałeczki różnych produktów, np.: ser, warzywa, chleb, miód, czekolada, herbatniki i miały poznać po smaku co jedzą. Wspólną zabawą w czasie ostatniego spotkania było „Gotowanie zupy czarownicy”. Dzieci mówiły jakich potraw nie lubią jeść, czarownica do dużej szklanej misy wrzucała różne stworzonka z żelków Haribo (dzieci bardzo lubią te żelki), mieszając drewnianą łyżką czarowała wypowiadając przy tym zaklęcie „ene, due, rabe”. Dzieci chętnie zjadały wyczarowane potrawy.

Nadesłała: Julita Walczak
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP