Polecamy
10,00 PLN 27,00 PLN

Opracowanie: „Jan Muszkowski: ludzie, epoka, książki. Tradycje i kontynuacje” obejmuje... więcej >

Twórcza Stacja Głuszyca zaprasza 30 września

Data dodania: 22.09.2011

Centrum Kultury - MBP w Głuszycy, Twórcza Stacja Głuszyca, zaprasza na wieczór artystyczny, który odbędzie się w piątek 30 września 2011 r. w Centrum Kultury MBP w Głuszycy (ul. Grunwaldzka 26). Początek wieczoru artystycznego zaplanowano na godz. 18-stą, ale w ramach Twórczej Stacji Głuszyca przewidziano także warsztaty krótkiego wiersza japońskiego haiku, które rozpoczną się o godz. 17-stej.

Warsztaty poprowadzi Krzysztof Karwowski, jeden z dwóch Polaków, którzy znaleźli się w pierwszej światowej antologii haiku Sans Frontieres (Kanada, 1998), jedynym polskim autorem w pierwszej europejskiej antologii haiku (Paryż, 2001), pierwszej antologii polskiej, publikowany w Polsce, Niemczech, Czechach, Holandii, Serbii, Kanadzie, Brazylii, Korei Pd.

Część artystyczna rozpocznie się o godz. 18-stej wernisażem prac Bartosa Naprawy, uzdolnionego młodego grafika, prezentującego niezwykle ekspresyjną technikę łączenia klasycznego rysunku z technikami komputerowymi. W dalszej części programu przewidziano spotkanie z pisarzami: Antonim Matuszkiewiczem i Krzysztofem Jednachowskim, a także recital Jacka Szatkowskiego.

Pierwszy z pisarzy – Antoni Matuszkiewicz – to pochodzący ze Lwowa polski poeta, pisarz, dramatopisarz, redaktor, wydawca, filozof, współzałożyciel Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, związany z Dolnym Śląskiem aktywny twórca i animator, mieszkający w Republice Czeskiej, współpracujący z najważniejszymi pismami literackimi w Polsce, autor wielu książek poetyckich i prozatorskich. Krzysztof Jednachowski jest pisarzem, dziennikarzem, praktykiem medycyny naturalnej, autorem m.in. powieści: Hospicjum, Wakacje w Sarajewie i Serce Judasza - sfabularyzowanej historii życia jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci historycznych - Judasza. Na zakończenie wieczoru zaplanowano recital Jacka Szatkowskiego - laureata I nagrody tegorocznego przeglądu w ramach Festiwalu Z gitarą na stoku, w kategorii solistów. W ramach programu przewidziano także dwa dodatkowe elementy: prezentację gry na gongu tybetańskim w wykonaniu Krzysztofa Jednachowskiego i występ saksofonisty sopranowego Krzysztofa Karwowskiego, który wykona własne kompozycje w stylu smooth jazz.

Nadesłał: Krzysztof Karwowski

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP