Polecamy
85,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Spotkanie litrerackie z Januszem Wiśniewskim w Ostrołęce

Data dodania: 27.09.2011

Spotkanie literackie z JANUSZEM LEONEM WIŚNIEWSKIM, autorem słynnej powieści S@MOTNOŚĆ W SIECI

1 października 2011 r. /sobota/  godz. 15.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce, ul. Głowackiego 42

Janusz Leon Wiśniewski
- polski naukowiec i pisarz, magister fizyki i ekonomii, doktor informatyki, doktor habilitowany chemii. Na stałe mieszka we Frankfurcie nad Menem, gdzie pracuje w międzynarodowej firmie informatycznej zajmującej się tworzeniem oprogramowania dla chemików. Ukończył fizykę oraz ekonomię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Na Politechnice Warszawskiej obronił doktorat z informatyki. W 1997 roku habilitował się na Wydziale Chemii Politechniki Łódzkiej. Od 1987 roku projektuje i pisze oprogramowanie dla instytucji związanych z przemysłem chemicznym.
Jako pisarz zadebiutował w roku 2001 powieścią "S@motność w Sieci", na podstawie której powstał film oraz serial telewizyjny w reżyserii Witolda Adamka. Na pomysł powieści o wpływie Internetu na kondycję więzi międzyludzkich wpadł pewnej listopadowej niedzieli w 1998 roku. Sam autor rozpoczął przygodę z Internetem w 1982 roku, podczas pobytu na stażu naukowym w Canterbury w Wielkiej Brytanii. W 2006 roku miała miejsce premiera filmu S@motność w Sieci w reżyserii Witolda Adamka. Scenariusz to wspólne dzieło Wiśniewskiego i Cezarego Harasimowicza. Kolejne książki to Zespoły napięć, Martyna (nowela pisana wspólnie z M. Makowskim, R. Palką-Smagorzewską i rzeszą internautów), Los powtórzony oraz zbiorów opowiadań Intymna teoria względności i Molekuły emocji. Z korespondencji e-mailowej z dziennikarką Małgorzatą Domagalik powstała książka 188 dni i nocy. Jego opowiadania znalazły się w zbiorach: 10 x miłość, Opowieści wigilijne i Opowiadania letnie, a nawet gorące. W 2008 r. na rynku wydawniczym ukazała się książka autorstwa Doroty Wellman Arytmia uczuć, będąca wywiadem rzeką. Tłumaczenia jego książek ukazały się m.in. w Rosji, Chorwacji, Czechach, Wietnamie i na Litwie Jest także stałym felietonistą miesięcznika Pani.
Został uhonorowany w Alei Gwiazd w swym rodzinnym mieście Toruniu, gdzie na Rynku Staromiejskim odsłonił czwartą z serii "katarzynek" - podpisów słynnych torunian.

Plakat

Nadesłała: Sabina Malinowska


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP