Polecamy
Renata Ciesielska-Kruczek 32,00 PLN 38,00 PLN

Autorka publikacji zachęca wszystkich czytelników, naukowców, bibliotekarzy, zapalonych... więcej >

Październikowe imprezy w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej

Data dodania: 30.09.2011

STEFAN MAŁECKI – PLAKATY, ZNAKI POCZTOWE
3-31 października, I piętro
Wystawa przygotowana przez wrocławskie Muzeum Poczty i Telekomunikacji prezentuje prace wybitnego grafika i projektanta walorów filatelistycznych Stefana Małeckiego z zakresu grafiki użytkowej – plakaty i znaki pocztowe. Ulubione tematy artysty to żeglarstwo i muzyka. Znane sa zwłaszcza jego plakaty do konkursów chopinowskich. Ekspozycja ukazuje fragment retrospektywy przygotowanej i prezentowanej w Muzeum Poczty i Telekomunikacji.

KIERC CZYTA MIŁOSZA

5 października, godz. 16.00, sala 35, III piętro
Miłośników poezji Czesława Miłosza i sztuki aktorskiej Bogusława Kierca zapraszamy na wieczór poezji. Wybitny poeta i aktor Teatru Współczesnego będzie czytał wiersze Noblisty przy fortepianowym akompaniamencie swojej wnuczki Rozalii.

JERZY GŁUSZEK – ILUSTRACJA + SATYRA LIRYCZNA
12 października  – 11 listopada, Galeria pod Plafonem, parter
Absolwent wrocławskiej ASP, malarz, rysownik, ilustrator. Od kil-ku lat uprawia grafikę satyryczną. Swoje prace prezentował na 11 wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Jest laureatem licznych nagród w dziedzinie grafiki satyrycznej i ilustracji na międzynarodowych konkursach i wystawach.
   
WIECZÓR AUTORSKI THEODORA BUHLA
14 października, godz. 19.00, Czytelnia, II piętro
Niemiecki pisarz Theodor Buhl jest autorem książki „Winnetou August”, która porusza problem losów niemieckiej ludności cywilnej na Dolnym Śląsku po II wojnie światowej. Ukazuje wojnę z perspektywy chłopca, który dopiero odkrywa świat. Książka opowiada o podwójnej ucieczce – tej z ojczyzny i tej z rzeczywistości. Dzięki książkom Karla Maya ośmioletni Rudi jest w stanie znieść strach, ucieczkę i wstręt wobec wojny. Recenzenci porównują Buhla do największych prozaików niemieckich zajmujących się tym tematem, takich jak Siegfried Lenz czy Günther Grass. Spotkanie ma charakter otwarty.

SENIORALIA – SPOTKANIA ZE SZTUKĄ I MUZYKĄ

8 października, 11.00-16.30, cała siedziba DBP
Warsztaty (bezpłatne!) wizażu i kolażu, plastyczne, taneczne i literackie, Akademia Czekoladek, występy chórów i kabaretów – w programie „Senioraliów” w Bibliotece, które są częścią obchodów Dni Seniora we Wrocławiu. Zapraszamy! (Poniżej zdjęcie z ubiegłorocznych Senioraliów.)
 
STARTUJE DKK DLA RODZICÓW

3 października, godz. 17.00, Biblioteka 7 Kontynentów, parter
Na pierwsze spotkanie zaprasza rodziców przeznaczony specjalnie dla nich Dyskusyjny Klub Książki, w którym będą mogli porozmawiać  o najciekawszych książkach z zakresu medycyny, pedagogiki i psychologii, podejmujących problemy rozwoju dziecka. Inauguracyjne spotkanie będzie poświęcone wartościom w życiu dzieci.

IV SPACER LITERACKI

Szlakiem wrocławskich podróżników i poetów
Wycieczka z przewodnikiem śladami pisarzy i bohaterów literackich w ramach cyklu „Z Rynku w cztery strony świata”. Na trasie znajdą się, m.in.:  ulubiona piwiarnia Lothara Herbsta przy ul. Odrzańskiej,  Brama Cesarska Uniwersytetu (Jan Kasprowicz).  konwikt św. Józefa (Joseph Karl Benedikt Freiherr von Eichendorff ), ogród Ossolineum ( Anielski Wędrowiec Johannesa Schefflera).
Zbiórka 16 października, o godz. 10.00 przed siedzibą DBP

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

BIBLIOTECZNA AKADEMIA MALUCHA – O CZYM SZUMI LIŚĆ?
20 października, godz. 17.00, Biblioteka Siedmiu Kontynentów, parter
W ramach nowego cyklu „Poszukiwacze dźwięków” dzieci do lat 4 (wraz z rodzicami) szukają i tworzą dźwięki,  wsłuchują się w nie i uczą się, jak poprawnie je nazywać. Towarzyszą temu zabawy słowne, zabawy z piosenką i szczypta aktywności plastycznych Zajęcia przygotowuje i prowadzi Amelia Jachimowicz. Zapisy obowiązkowe od 17 października, w godzinach pracy biblioteki.

JESIEŃ, JESIENIUCHA – PEŁNA DŹWIĘKÓW, SMAKÓW I KOLORÓW
Stare i Nowe Spotkania Bajkowe
21 października, godz. 17.00, Biblioteka Siedmiu Kontynentów, parter
W tym roku przedszkolnym zajęcia ujęte są w ramy cyklu „Akademia Pięciu Zmysłów”. Dziecko poznaje  rzeczywistość całym sobą, dlatego zaprosimy uszy, oczy, dłonie, stopy, język i nos do odkrywania i zgłębiania świata za pomocą zmysłów. Jak to zrobimy? Przyjdź i przekonaj się sam!. Zajęcia przygotowuje i prowadzi  autorka projektu - Iwona Podlasińska.
Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 4–6 lat wraz z rodzicami lub opiekunami.
Zapisy obowiązkowe od 17 października.
 

Wiecej informacji na stronie Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej

Nadesłał: Jacek Czarnik


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP