Polecamy
37,00 PLN

W kolejnym piętnastym tomiku serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach... więcej >

Światowy Dzień Turystyki w Brzezinach

Data dodania: 03.10.2011

27 września obchodzony był Światowy Dzień Turystyki. Faktu tego nie mogli przeoczyć pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej i przygotowali okolicznościową wystawę.
Nie zabrakło ciekawych fotografii oraz książek ukazujących różne rejony Ziemi, poczynając do gorącej Afryki, a kończąc na lodowatej Antarktydzie. Znajdziemy tu również informacje o pięknych zakątkach Polski, a także foldery promujące powiat brzeziński i miasto Brzeziny, w tym takie atrakcje jak Dino-park w Kołacinku, czy Leśny Kompleks Promocyjny Lasy Spalsko-Rogowskie, w skład którego wchodzi Arboretum w Rogowie. "Warto przyjść do biblioteki i przenieść się w inny świat" - zachęca bibliotekarka Maria Mroczkowska. Wystawa będzie czynna do połowy października.

Warto wspomnieć, że Światowy Dzień Turystyki ustanowiła w 1979 - UNWTO - wyspecjalizowana organizacja ONZ, której Polska jest członkiem od 1975 r.  Tegoroczny temat Światowego Dnia Turystyki - "Turystyka a zbliżenie kultur" ma na celu podkreślenie wagi podróżowania dla zetknięcia ze sobą różnych kultur świata, gdyż ponad dziewięćdziesiąt milionów osób rocznie podejmuje podróże zagraniczne, korzystając z nowoczesnych środków transportu oraz w sytuacji redukcji towarzyszących temu kosztów. Celem Światowego Dnia Turystyki jest też podniesienie świadomości na temat roli turystyki w ramach społeczności międzynarodowej i pokazanie, jak wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie.

Nadesłała:Danuta Wylazłowska


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP