Polecamy
28,00 PLN 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Pasje Twórcze Bibliotekarzy w Świebodzinie

Data dodania: 04.10.2011

Na wernisażu, który w miniony poniedziałek (26 września) zorganizowano w filii świebodzińskiej Biblioteki Publicznej, zaprezentowano kilkadziesiąt prac bibliotekarzy z całej Polski –m.in. z Chełma, Ostródy, Starachowic, Przemyśla, Krasnegostawu, Szczecina i Żar. Wystawione prace dotyczą czterech kategorii tematycznych: rękodzieło artystyczne, fotografia artystyczna, grafika komputerowa oraz publicystyka popularnonaukowa.
Wystawa została wypożyczona z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach, która była pomysłodawcą i inicjatorem całego przedsięwzięcia.

Poproszony o głos Jan Wiktor Tyra z MBP w Żarach, spiritus movens wystawy, powiedział m. in. - Wykreować siebie dla samego siebie – czy swoim talentem dostarczyć widzom i czytelnikom doznań estetycznych? Oto dylemat, przed jakim stają twórcy – bibliotekarze ujawniający publicznie swoje talenty. Odpowiedź na to pytanie możemy uzyskać poprzez poznanie prezentowanych efektów twórczych na obecnej wystawie. Każda pasja wzbogaca człowieka, a zwłaszcza osoby mające codzienną styczność zawodową z szeroką informacją o literaturze, publicystyce i sztuce. Jest to aktywne uczestnictwo w kreowaniu kultury i aktywny odbiór dziedzictwa kulturowego.
 
Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem wystawy, zapraszamy w imieniu organizatorów do filii Biblioteki Publicznej na osiedlu Łużyckim. Wystawa będzie czynna do końca roku.

Nadesłał: Jan Tyra

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP