Polecamy
85,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Paweł Beręsewicz w Wieluniu

Data dodania: 10.10.2011

Na spotkanie z autorem licznie przybyli uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej nr 2, 4 i 5 w Wieluniu. Spotkanie było okazją do tego aby bliżej poznać osiągnięcia pisarza, który z wykształcenia jest anglistą, tłumaczem, twórcą wielu słowników.

Autor w ciekawy sposób przybliżył swoją twórczość. Na spotkanie przyjechał z ogromną, ciężką torbą, w której znajdowały się liczne „skarby” m.in.: „Bajkowy słownik polsko- angielski”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Tajemnica człowieka z blizną”. Bardzo szybko zachęcił dzieci do wspólnej zabawy.

Było wielu chętnych do przeprowadzonych przez twórcę literackich rozmów przy „kawce i herbatce” o książkach autora. Pan Paweł opowiadał o wielu przygodach, jakie miały miejsce w jego życiu m.in. przytoczył historię ze swojego pobytu we Francji. Podczas wizyty autor zaprezentował swoje książki, a przedstawiając bohaterów nie zdradził żadnego zakończenia.

Na koniec spotkania pisarz z przyjemnością odpowiadał na liczne pytania uczestników. Dla wszystkich było to spotkanie pełne wrażeń, które niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci dzieci. Po spotkaniu wszyscy mieli możliwość zakupienia książek autora i otrzymania autografu. Spotkanie było zarówno świetną zabawą, jak i atrakcyjną lekcją literatury.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP