Polecamy
39,00 PLN

Publikacja dostępna w serwisie IBUK oraz IBUK Libra Megabiblioteki to termin różniący... więcej >

Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller w Kędzierzynie-Koźlu

Data dodania: 14.10.2011

25 października o godzinie 18.00 w gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu (przy ul. Rynek 3) odbędzie się spotkanie z Anną Dziewit-Meller i Marcinem Mellerem, autorami książki "Gaumardżos. Opowieści z Gruzji". 

Książka Anny Dziewit-Meller i Marcina Mellera to prawie czterystustronicowa podróż po barwnej i szalonej Gruzji. Nie jest to jednak tylko przewodnik, ani też osobiste wspomnienia z podróży, reportaże czy opis obyczajów i historii. Jest wszystkim tym naraz tworząc nową jakościowo wybuchową mieszankę. 

Publikacja jest rezultatem wieloletniego obcowania autorów z tym dotychczas mało poznanym przez nas krajem. Dowiemy się jak wygląda codzienne, ale jednocześnie szalone życie w Gruzji – kilkudniowe uczty suto zakrapiane wszechobecnym alkoholem, w których autorzy niejednokrotnie brali udział. Z drugiej strony możemy także zaznajomić się z dawnymi i najnowszymi dziejami politycznymi kraju, które Marcin Meller poznał osobiście już na początku lat dziewięćdziesiątych pracując jako korespondent wojenny.

O autorach:

Anna Dziewit-Meller - dziennikarka. Pracuje w radiu Chilli Zet i telewizji TVN, gdzie prowadzi programy o literaturze. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą”, „Polityką” i „Lampą”. Współautorka książek Głośniej! Rozmowy z pisarkami oraz Teoria trutnia i inne napisanych z Agnieszką Drotkiewicz, a stanowiących zbiór rozmów z ważnymi postaciami literatury i kultury. Jest wokalistką i gitarzystką zespołu Andy.

Marcin Meller - dziennikarz, historyk i prezenter telewizyjny. Przez wiele lat pracował jako reporter w tygodniku „Polityka”, gdzie zajmował się tematyką międzynarodową, polityczną i obyczajową. Współpracuje z telewizją TVN i radiem Roxy. Od roku 2003 jest redaktorem naczelnym
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP