Polecamy
50,00 PLN

Publikacja Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przeszłość i teraźniejszość 1917-2017 dokumentuje... więcej >

Najlepsze książki audio 2010

Data dodania: 19.10.2011

Najlepsze książki audio 2010

Przy wciąż spadającym czytelnictwie książek w Polsce warto podejmować inicjatywy, które mogą przeciwdziałać temu zjawisku. Dlatego firma Nexto.pl jest dumna z faktu, że zainicjowany przez nią konkurs cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem. Wyłanianie co roku najlepszych audiobooków ma na celu popularyzację tej formy literatury oraz prezentację szerszej publiczności tych tytułów, z którymi naprawdę warto się zapoznać. Lista nominowanych oraz nagrodzonych pozycji może być wskazówką zarówno dla rozpoczynających swoją przygodę z audiobookami, jak i dla wiernych miłośników słowa mówionego.

Od czerwca tego roku pod adresem www.ksiazkaaudioroku.pl zgłoszono do konkursu prawie 60 tytułów. Zgłoszeń mogli dokonać polscy wydawcy, licencjobiorcy i producenci książek audio, którzy posiadają prawa autorskie do nagrań. Każdy z nich mógł zaproponować od 1 do 3 tytułów (wydanych od stycznia do grudnia 2010 roku) w sześciu kategoriach: Dla dzieci i młodzieży, Literatura faktu i reportaże, Literatura piękna, Kryminał i sensacja, Poradniki, Oprawa graficzna.

Oceny zgłoszonych książek mówionych, jak co roku, dokona eksperckie jury złożone ze znawców literatury, miłośników nowinek technicznych, specjalistów rynku wydawniczego i entuzjastów literatury audio. Tym razem w składzie: Dorota Koman (polonistka, miłośniczka książek), Piotr Kuśmierek (producent nagrań, montażysta dźwięku), Janusz Kukuła (reżyser Teatru Polskiego Radia), Andrzej Pągowski (artysta, grafik, plastyk), Maciej Foks (ekspert rynku wydawniczego), Romuald Roczeń (muzyk, żeglarz, właściciel firmy, która oferuje rozwiązania i urządzenia pomagające funkcjonować niewidomym), Bartłomiej Roszkowski (Prezes Zarządu NetPress Digital) oraz Łukasz Gołębiowski (Prezes Zarządu Biblioteka Analiz). Zachęcamy do zapoznania się z pogłębionymi profilami jurorów na oficjalnej stronie konkursu. Nasze jury oceni nominowane audiobooki pod różnorodnym kątem: technicznej jakości nagrania, doskonałości narracji lektorskiej, autorskiej interpretacji słowa pisanego oraz jakości i pomysłowości projektu graficznego okładki i opakowania.

Jednak do oceny audiobooków zapraszamy nie tylko wybitnych specjalistów związanych z branżą, ale także najważniejszych krytyków – odbiorców i słuchaczy polskiej oferty wydawniczej. Na oficjalnej stronie konkursu każdy chętny do wzięcia udziału w plebiscycie może wysłuchać fragmentów nominowanych tytułów i zagłosować na najlepszą jego zdaniem książkę mówioną. W wyniku głosowania przyznana zostanie I, II i III nagroda publiczności, a wszyscy biorący udział w głosowaniu mają szansę wygrać atrakcyjną nagrodę - czytnik e-booków Onyx BOOX X60.

Do konkursu jak zwykle zgłoszono wybitne arcydzieła światowej literatury, zawsze popularną i znaną klasykę, a także wiele nowości i bestsellerów ostatnich lat. Wszystkim książkom swoich „głosów” użyczyli wybitni aktorzy i artyści tacy jak: Anna Seniuk, Artur Barciś, Krzysztof Tyniec, Edyta Jungowska, Janusz Gajos, Adam Ferency, Jan Peszek, Piotr Fronczewski i wielu innych. Poniższa lista nominowanych książek ukazuje atrakcyjność i bogactwo polskiego rynku audiobooków, który niewątpliwie zasługuje na promocję i wyróżnienie najwybitniejszych pozycji. Wyniki pracy jury oraz werdykt internautów zostaną ogłoszone w trakcie 15. Targów Książki w Krakowie, czyli 3 listopada tego roku o godzinie 15. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na uroczystość wręczenia dyplomów i wyróżnień.

Źródło: Portal Księgarski


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP