Polecamy
Hanna Łaskarzewska 25,00 PLN

W publikacji podjęto temat skutków konfliktów zbrojnych, które przetoczyły się... więcej >

Z zagadnień interpretacji sztuki w polskiej poezji współczesnej

Data dodania: 19.10.2011

"Z zagadnień interpretacji sztuki w polskiej poezji współczesnej" - warsztaty literackie 3 października 2011 roku w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej im. L. Kruczkowskiego w Wieluniu odbyły się warsztaty literackie. Przedsięwzięcie miało charakter otwarty i spotkało się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów wieluńskich szkół, ponadgimnazjalnych.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki oraz Zespołu Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu. Warsztaty prowadziła Pani Magdalena Rabizo-Birek, pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego, krytyk literacki, krytyk sztuki, redaktor naczelna czasopisma "Frazy". Poniedziałkowe przedpołudnie w bibliotece okazało się doskonałą formą promocji polskiej poezji współczesnej.

Spotkanie składało się z 2 podstawowych etapów. Pierwszy był wykładem na temat najciekawszych zjawisk w polskiej poezji w ciągu ostatnich lat, drugi przyjął formę ćwiczeń literackich. Praktyczna część warsztatów skierowana była głównie do osób piszących – "uprawiających" różnorodne gatunki literackie. Wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia ocenili je bardzo wysoko.

"Taka forma ćwiczeń uczy interesującego opowiadania tego co najciekawsze oraz pozwala też na wyrobienie dobrego stylu" - Magdalena Rabizo-Birek.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP