Polecamy
17,00 PLN 42,00 PLN

Książka dostępna w serwisie IBUK Niezwykle dynamiczny rozwój komputerowych technologii... więcej >

Bibliotekarz Lubuski #31

Data dodania: 20.10.2011

Bibliotekarz Lubuski #31

Zapraszamy do lektury 31. numeru „Bibliotekarza Lubuskiego". A w nim między innymi: artykuły na temat zielonogórskiego bibliotekoznawstwa oraz stanu czytelnictwa, eseje, rozmowy, prezentacje wartościowych przedsięwzięć, a także książek i oczywiście porcja relacji z wydarzeń, które miały miejsce w lubuskich bibliotekach w pierwszej połowie roku.

Mamy nadzieję, że 31. numer pisma spotka się z co najmniej tak dobrym przyjęciem jak poprzednie. Zachęcamy również do dzielenia się uwagami i opiniami oraz nadsyłania materiałów do zamieszczenia na stronie bibliotekarzlubuski.pl.

Wprowadzając zmiany na łamach pisma, redakcja do współpracy zaprosiła pracowników lubuskich bibliotek, a także osoby w rozmaity sposób związane z działalnością tego typu instytucji. I odzew jest coraz większy. Zawartość nowego numeru „Bibliotekarza Lubuskiego" dowodzi, że w lubuskiem są specjaliści i pasjonaci, którym zależy na rozwoju bibliotek, na książkach i na tym, z jakimi zasobami będzie miał do czynienia użytkownik biblioteki.

Są też młode osoby, które wiążą swoją przyszłość z bibliotekarstwem na przekór stereotypom związanym z tym zawodem. Po wieloletniej przerwie istnieje możliwość podjęcia studiów bibliotekoznawczych na Uniwersytecie Zielonogórskim, których nowoczesną koncepcję opisuje Tomasz Ratajczak. O tym zaś, jakich „ludzi książki" mamy w regionie, zgodził się opowiedzieć Sławomir Kufel.

Od kilku miesięcy działa strona internetowa bibliotekarzlubuski.pl, będąca nie tylko elektroniczną wersją pisma, ale przede wszystkim platformą wymiany doświadczeń dla bibliotek lubuskich. Uruchamiając ją, szczególnie zachęcaliśmy do współpracy biblioteki, które nie mają własnej strony WWW.

Podsumowanie wypada bardzo optymistycznie. Coraz więcej autorów, artykułów, wejść na stronę – i ta dobra tendencja utrzymuje się. Szczególnie cieszą materiały nadsyłane z bibliotek, których pracownicy do tej pory w ogóle nie publikowali na łamach BL. Ponadto strona ma tę oczywistą przewagę nad półrocznikiem, że materiały dotyczące aktualnych wydarzeń są zamieszczane na bieżąco.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP