Polecamy
Hanna Łaskarzewska 25,00 PLN 35,00 PLN

Celem publikacji jest przedstawienie czołowych postaci, które tworzyły organizację bibliotekarską u... więcej >

Działo się w MBP w Kołobrzegu

Data dodania: 24.10.2011

Działo się w MBP w Kołobrzegu

19.10.2011 r. - Jadę sobie

Miłośnicy książki podróżniczej, zaintrygowani przygodami Marzeny Filipczak zawartymi w "Jadę sobie. Azja. Poradnik dla samotnie podróżujących kobiet" licznie zawitali 19 października do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kołobrzegu. W porze herbaty, tea time, Dyskusyjny Klub Książki oraz Uczestnicy spotkania autorskiego niczym na indyjskim zaczarowanym latającym dywanie za sprawą magicznych 130 zdjęć zaprezentowanych przez Autorkę, przenieśli się w czytelni MBP do Indii Południowych, Malezji, Borneo, Tajlandii, Kambodży, Wietnamu oraz Indii Północnych.

Marzena Filipczak, która przed półroczną, samotną podróżą po Azji przez 13 lat pracowała początkowo jako dziennikarka i redaktorka w Gazecie Wyborczej, później jako redaktorka naczelna dziennika Metro, przekonała zgromadzonych miłośników literatury podróżniczej do przełamania swych obaw i wyruszenia w wir przygód.

Publiczność bardzo ciepło i serdecznie przyjęła wiadomość, że pasja poznawania Azji okazała się zaraźliwa dla czytającej jako lektorka Marii Peszek. Audiobook okazał się majstersztykiem aktorskim utalentowanej wokalnie artystki. Prezentowana literatura "Jadę sobie..." na 55 Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie uzyskała tytuł "Najlepszej książki podróżniczej 2009 roku".

Tekst: Monika Kopryna
Foto: Archiwum MBP w Kołobrzegu

 

18.10.2011 r. - Zalogowany

Aktorską, ale bliską „realowi” formą pokazania młodzieży zagrożeń płynących z Internetu był spektakl teatralny, który odbył się 18 października w Bibliotece Młodzieżowej. Gimnazjaliści z zainteresowaniem obejrzeli historię o współczesnych nastolatkach niezdających sobie sprawy z komputerowych niebezpieczeństw.

Jeden z bohaterów, o imieniu „Pierwszy”, ma pomysł na biznes - bierze udział w internetowych zakładach bukmacherskich. Po przegranej, próbuje czegoś innego. Bawi się grami komputerowymi, ale chce zrobić „karierę” więc kupuje wirtualną postać, za którą musi zapłacić prawdziwymi, realnymi pieniędzmi.

„Chuda” - siostra kolegi, uczestniczy w internetowym rankingu odchudzania. Rzeczywiste konsekwencje bezmyślnego korzystania z „netu” przez bohaterów spektaklu, łatwo przewidzieć widzom. W wirtualnym świecie, granice nie są wyraźne. Ten nieco humorystyczny, ale bardzo wymowny spektakl, przekazał młodym widzom ważną, końcową puentę: „Internet to kopalnia wiedzy, ale żeby z niego korzystać trzeba mieć rozum”.

Spektakl dofinansowała Gmina Miasto Kołobrzeg w ramach środków MPPiRPA.

Info i foto : MBP Kołobrzeg

 

Październik 2011 r. - "Ziemia o jakiej marzymy"

Piękny i czysty las - to jeden z wielu rzeczywistych obrazów, o jakim marzą nie tylko dzieci uczestniczące w ekologicznym konkursie plastycznym, organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną, ale i niezwykle sympatyczni bohaterowie spektaklu teatralnego „Cisza”. Co zrobić, by uratować las? Trzeba odnaleźć leśną ciszę!

Cisza gdzieś zaginęła, wyprowadziła się, bo z lasu wyprowadzają się wszyscy. Jest brudno i straszny hałas, drwale rąbią drzewa, słychać szum przejeżdżających samochodów. Takiego lasu nikt nie szanuje. Jak temu zaradzić? Jak sprawić, by las znów ożył? Leśni bohaterowie: Misio Zdzisio, Kapturek i Zajączek Benio mają trudne zadanie.

Aktorom Teatru „Moralitet” pomaga wielce zaangażowana, dziecięca publiczność - wszyscy szukają Ciszy! Sympatyczna bajeczka wzbudziła ogromny entuzjazm u dzieci. Zwieńczeniem tych teatralnych emocji było uroczyste wręczenie nagród za dziecięce prace plastyczne, przedstawiające naszą planetę czystą i piękną. Konkurs dofinansowała Gmina Miasto Kołobrzeg. Wystawę pokonkursową można zwiedzać do końca października, w Bibliotece Młodzieżowej przy ul. Brzozowej 9a.

Info i foto : MBP Kołobrzeg


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP