Polecamy
45,00 PLN

Monografia odzwierciedla zainteresowania naukowe teoretyków i praktyków, którzy w swojej... więcej >

Koniec października w Książnicy Pomorskiej

Data dodania: 24.10.2011

Spotkanie z Timmem Stützem autorem albumu Zeesboote. Brązowe żagle pomorskich łodzi
Data: 25 października 2011, godz. 17:00
Miejsce: Sala Kolumnowa
 
Książnica Pomorska i Walkowska Wydawnictwo zapraszają na spotkanie z Timmem Stützem autorem albumu Zeesboote. Brązowe żagle pomorskich łodzi oraz wystawę fotografii Autora.

Ostatnie zeesbooty można dzisiaj odnaleźć między Zalewem Szczecińskim a Zatoką Wismarską. Są świadkami dawnych czasów, epoki rybackich żaglówek. Wszędzie tam, gdzie pojawiały się na horyzoncie ich brązowe żagle, wzbudzały sensację, przenosząc swoich obserwatorów w przeszłość.

Timm Stütz (1938) – z zawodu inżynier, przez 30 lat pracował w niemieckim i polskim przemyśle stoczniowym. Obecnie fotografik, publicysta i tłumacz mieszkający w Lipsku i Glinnej. Od 1983 r. członek Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego, w którym kilkakrotnie pełnił funkcję prezesa.

Bliżej Chin. Spotkanie z kulturą i tradycją
Data: 26 października 2011, godz. 17:00-19:00
Miejsce: Sala im. Zbigniewa Herberta

Książnica Pomorska oraz Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Chińskiej zapraszają na spotkanie Bliżej Chin. Spotkanie z kulturą i tradycją.
W programie spotkania: wykład „Feng Shui - historia i współczesne zastosowanie” Agnieszki Poczobut-Mazur, wykład Joanny Hiler z Instytutu Konfucjusza w Poznaniu na temat pisma chińskiego, warsztaty z pisma chińskiego, nauka kaligrafii - poprowadzi Joanna Hiler  oraz otwarcie wystawy prac plastycznych związanych z tematyką chińską przygotowanych przez Zachodniopomorskie Stowarzyszenia Twórców Kultury (wystawa czynna do 9.11.2011).

Drugoobiegowe czasopismo „Obraz”
Data: 27 października 2011, godz. 17:00
Miejsce: Sala im. Zbigniewa Herberta

Dyrektor Książnicy Pomorskiej Lucjan Bąbolewski, przewodniczący szczecińskiego Koła Stowarzyszenia Wolnego Słowa Piotr Mync, przewodniczący Zarządu Regionu Pomorza Zachodniego NSZZ „Solidarność” Mieczysław Jurek oraz dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie dr Marcin Stefaniak zapraszają na spotkanie poświęcone drugoobiegowemu czasopismu „Obraz”.

Program spotkania: dyskusja z udziałem: Piotra Mynca, dr. Michała Paziewskiego, Tomasza Zielińskiego oraz Andrzeja Milczanowskiego na temat: Niezależność „Obrazu” – drugoobiegowego czasopisma szczecińskiego w walce z komunizmem, prowadzenie - dr Artur Kubaj; otwarcie wystawy przygotowanej przez Sławomora Lenera "Obraz" i nie tylko.

Nadesłała: Małgorzata Maciejewska


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP