Polecamy
42,00 PLN

Książka dostępna w serwisie IBUK Niezwykle dynamiczny rozwój komputerowych technologii... więcej >

X Jubileuszowe Spotkania "Gryfice w Szczecinie"

Data dodania: 28.10.2011

Już po raz dziesiąty Książnica Pomorska w Szczecinie będzie gościć jedno z miast gminnych naszego regionu. Cykl Spotkań Regionalnych w Książnicy Pomorskiej ma na celu ukazanie kształtowania się tożsamości kulturowej regionu w aspekcie historycznym i współczesnym oraz popularyzację wiedzy regionalnej.

W dniach 28.10.-26.11.2011 w ramach cyklu Spotkań Regionalnych w Książnicy Pomorskiej zapraszamy na Spotkania z Gryficami.

Uroczystość otwarcia Spotkań w Książnicy Pomorskiej 28.10.2011 (piątek) o godz. 12.00 w Sali pod Piramidą.

Wraz z dyrektorem Książnicy Pomorskiej w Szczecinie Lucjanem Bąbolewskim na prezentację regionu w Szczecinie zaprasza Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł oraz dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach Zofia Czasnowicz.

W programie Spotkań z Gryficami w Książnicy Pomorskiej m.in.: prezentacja 2 filmów o mieście i bibliotece, wystawy fotografii i pamiątek regionalnych, wystawa gryfickiego Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gryflandia” oraz Gryfickiego Domu Kultury; m.in. tkaniny artystycznej, haftu krzyżykowego, grafik, malarstwa, rzeźby i rękodzieła artystycznego artystów regionalnych (w gablotach wystawowych i w szklanych szafach-gablotach), wystawa zbiorów bibliotecznych oraz wyróżnień przyznanych bibliotece w Gryficach, wystawa kronik Związku Sybiraków, wystawa militariów, wystawa filatelistyczna, występ Tomasza Skierczyńskiego (poezja śpiewana) oraz spotkanie autorskie z pisarką Joanną Marią Chmielewską (literatura dla dzieci).

Ekspozycja wystaw gryfickich potrwa w Książnicy Pomorskiej do 26 listopada 2011 r.

Nadesłała: Małgorzata Maciejewska


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP