Polecamy
Tomasz Kędziora 17,50 PLN 35,00 PLN

Przedmiotem publikacji jest próba zebrania wiadomości o początkach tworzenia spisów piśmiennictwa,... więcej >

Dlaczego warto czytać? Profesor Leszczyński w Jaśle

Data dodania: 28.10.2011

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza nauczycieli i bibliotekarzy z Jasła i powiatu jasielskiego na wykład prof. Grzegorza Leszczyńskiego Dlaczego warto czytać?, który odbędzie się 03.11.2011 r. o godz. 9.00 w Czytelni Głównej MBP.

Spotkanie z badaczem i krytykiem literatury dla dzieci i młodzieży będzie świetną okazją  do tego, by odpowiedzieć sobie na pytania związane z tym, jaką wartość stanowi w dzisiejszych czasach czytanie i jakie korzyści niesie ze sobą. Wykład dotyczyć będzie literatury dla dzieci i młodzieży. Na tym tle uczestnicy wysłuchają opinii, przemyśleń i przykładów profesora Leszczyńskiego.

Grzegorz Leszczyński – historyk literatury, badacz i krytyk literatury dla dzieci i młodzieży. Prodziekan Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1990-1993 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Instytutu Literatury Polskiej UW. Od 1993 do 1995 r. był prezesem polskiej sekcji Międzynarodowej Izby ds. Książek dla Młodych (International Board on Books for Young People, IBBY), w latach 2001-2005 – przewodniczącym Kapituły Nagrody Prezydenta RP za Twórczość dla Dzieci i Młodzieży. Współprzewodniczący Międzyuczelnianego Zespołu do Badań Literatury dla Dzieci i Młodzieży. Jest m.in. autorem książek „Magiczna biblioteka. Zbójeckie księgi młodego wieku”, „Kulturowy obraz dziecka i dzieciństwa”, „Literatura i książka dziecięca. Słowo, obiegi, konteksty”, leksykonu „Elementarz literacki”, antologii „Po schodach wierszy” oraz redaktorem naukowym „Słownika literatury dziecięcej i młodzieżowej”.

Wykład odbędzie się w ramach projektu „Literacki Park”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem sprawują: Radio Via, Telewizja Obiektyw i portal

www.terazjaslo.pl.

Nadesłała: Katarzyna Zwolińska


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP