Polecamy
25,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

XV Targi Książki w Krakowie

Data dodania: 02.11.2011

XV Targi Książki w Krakowie

Co sprawi, że tegoroczna edycja Targów będzie rekordowa?

W Targach weźmie udział ponad pół tysiąca wystawców i 400 autorów, m.in.: Prof. Władysław Bartoszewski, Piotr Bikont, Alan Bradley, Jacek Dehnel, Janusz Głowacki, Manuela Gretkowska, Julia Hartwig, Mirosław Hermaszewski, Michel Houellebecq, Marek Kamiński, Ignacy Karpowicz, Edward Lutczyn, Wojciech Mann, Leszek Mazan, Maria Nurowska, Beata Pawlikowska, Marian Pilot, Anna B. Ragde, Michał Witkowski - oni już potwierdzili udział w jubileuszowej edycji Targów. Program towarzyszący to ponad 1000 godzin.

Czy Kraków wykona największy flash mob czytelniczy świata?

Ponad 10 000 osób przeczyta w jednym miejscu i w jednym czasie wybrany fragment tekstu Czesława Miłosza z okazji obchodów Roku Poety. To kolejna atrakcja jubileuszowej edycji Targów. Start akcji "Miłosz w samo poludnie" zaplanowano na sobotę 5 listopada o godzinie 12:00.

Dlaczego Targi będą miały śląski akcent?

Targi Książki to również Salony Wydawców Akademickich, Wydawców Katolickich, Nowych Mediów, oraz tegoroczna nowość - Salon Małe Ojczyzny, który rozpoczyna Śląsk. Ten wybór podyktowany jest nie tylko bliskością geograficzną, ale przede wszystkim licznie odwiedzającymi nasze targi Ślązakami. Salon będzie miejscem promocji kultury, tradycji i przede wszystkim literatury regionu Górnego Śląska.

Kto to jest Ambasador Targów Książki?

Osoby, które określają Targi jako wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie, w którym zawsze chętnie biorą udział, otrzymają Tytuł AMBASADORA TARGÓW KSIĄŻKI W KRAKOWIE. Wyróżnienie będzie corocznie wręczane czterem osobom, które promują Targi oraz ideę czytelnictwa w… czterech stronach świata.

Kto otrzyma w tym roku Nagrodę im. Jana Długosza?

Oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się podczas uroczystej gali 3 listopada w Teatrze im. J. Słowackiego, kiedy to przewodniczący jury prof. Władysław Stróżewski spośród 10 nominowanych autorów wyłoni laureata. Nagrodę w Konkursie stanowi 30 000 zł ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Targi w Krakowie Sp. z o.o. 

Mobilni poszukiwacze książek, czyli o najnowszych technologiach wspierających czytelnictwo

Zapraszamy na spotkanie "Mobilni poszukiwacze książek, czyli o najnowszych technologiach wspierających czytelnictwo", orgaznizowane przez Instytut Książki podczas Targów Książki w Krakowie. W trakcie spotkania zaprezentujemy Aplikację Czytelnika w wersji na iPhone’a i iPad’a, którą już wkrótce będzie można pobrać w Apple Store.

Umożliwia ona przeszukiwanie zasobów bibliotek korzystających z systemu MAK+ oraz rezerwację wybranej książki za pomocą urządzenia przenośnego. Daje to czytelnikowi będącemu w dowolnym miejscu w kraju, a nawet na świecie, możliwość zarezerwowania książki w jego bibliotece oraz 100% pewność jej dostępności w dniu odbioru.

Nie zapominając o zwolennikach urządzeń przenośnych typu tablet czy telefon komórkowy, pochodzących od innych producentów niż Apple, planujemy rozszerzenie naszej oferty na inne platformy sprzętowe z systemem operacyjnym Android i Windows Mobile.

Już dziś zapraszamy do szukania i rezerwowania książek w bibliotekach poprzez stronę WWW.MAKPLUS.PL
 

Źródło: Portal Księgarski


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP