Polecamy
Tomasz Książek 19,00 PLN 29,00 PLN

  Sieć jest dla mnie czy ja jestem dla sieci? To co pokazuje mi Internet jest tym czego... więcej >

IX Jesienne Spotkanie Przyjaciół Bibliotek Powiatu Biłgorajskiego

Data dodania: 04.11.2011

Już po raz dziewiąty w Aleksandrowie spotkali się bibliotekarze, nauczyciele ze szkół podstawowych gimnazjów, bibliotek publicznych
i uczniowie aktywnie uczestniczący w działalności tych placówek. W imprezie uczestniczyło ponad 120 osób z terenu całego powiatu biłgorajskiego. Stało się tak z okazji IX JESIENNEGO SPOTKANIA PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEK POWIATU BIŁGORAJSKIEGO, które odbyło się 26 października bieżącego roku. Organizatorami tej uroczystości były instytucje: Gminna Biblioteka Publiczna, Biblioteka Szkolna przy Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny, Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Koło Przyjaciół Biblioteki w Aleksandrowie.
Imprezę rozpoczęła inscenizacja oparta na jednej z najpiękniejszych baśni braci Grimm „Kopciuszek”, którą przygotowali uczniowie kl. III „b” ze szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie pod opieka Aliny Kukiełka. Później przyszedł czas na wystąpienia zaproszonych gości. Grzegorz Szkutnik, fotograf, przyrodnik, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody (Okręg Roztoczańsko-Podkarpacki) oraz Stowarzyszenia Eurokresy – Stowarzyszenie Twórców na Rzecz Promocji Polski Wschodniej) laureat nagrody Fotograf Roku 2011 przyznawanej przez ZPF (Okręg Roztoczańsko-Podkarpacki) pokazał uczestnikom niesamowite prezentacje multimedialne ze zdjęciami przyrody swojego autorstwa. Następnie Aneta Ukalska st. Specjalista d/e edukacji w Roztoczańskim Parku Narodowym w swojej prelekcji zatytułowanej „Jedność w różnorodności” w sposób bardzo ciekawy i nietuzinkowy uświadomiła wszystkim jak ważna jest edukacja w zakresie ochrony unikalnego bogactwa przyrodniczego Roztocza. Potem Anna Świca, malarka, nauczyciel plastyk Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju intersująco opowiedziała o wystawie autorskiej swojej podopiecznej Pauliny Węgrzyn oraz zwróciła uwagę szczególnie młodym ludziom, jakie niezwykłe możliwości rozwoju daje zainteresowanie sztuką. Po wystąpieniach została uroczyście podsumowana zabawa „Tradycyjne potrawy powiatu biłgorajskiego”, nad którą patronat honorowy objął Powiatowy Ośrodek Informacji Turystycznej, a patronat medialny „Nowa Gazeta Biłgorajska”.

Na zakończenie konferencji goście zostali zaproszeni na poczęstunek i degustację potraw przygotowaną przez Agnieszkę i Lecha Halicckich właścicieli Zajazdu na Rozdrożu. Obiekt ten położony w Soli na rozstaju dróg należy do najlepszych w naszym regionie. Należy także podkreślić, że właściciele sięgają do dawnych receptur utrwalając tym samym tradycje naszych przodków. Uroczystość zakończyła się wręczeniem pamiątkowych podziękowań i materiałów informacyjnych. Biblioteka przygotowała także dla uczestników imprezy towarzyszące: kiermasz książki, wystawę fotografii Grzegorza Szkutnika „ O świcie i o zmierzchu” oraz wystawę autorską Pauliny Węgrzyn „Talenty odkrywane”.

Wisław Szymborska powiedziała „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.” Cieszy fakt, że mimo pokus współczesności wielu młodych ludzi zgadza się z tą myślą.

Nadesłała:Justyna Bździuch


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP