Polecamy
red. nauk. Jacek Puchalski 99,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL... więcej >

Tydzień Edukacji Globalnej 2011

Data dodania: 07.11.2011

Tydzień Edukacji Globalnej 2011

Tydzień Edukacji Globalnej jest coroczną międzynarodową akcją. Jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa w Europie na potrzebę prowadzenia edukacji w zakresie problemów globalnych, poprzez intensywne i różnorodne działania skierowane przede wszystkim (ale nie tylko) do dzieci i młodzieży. Patronat honorowy nad Tygodniem Edukacji Globalnej objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Każdego roku edukatorzy skupiają się na wybranych aspektach edukacji globalnej. Hasłem tegorocznej edycji jest „Działaj dla Świata!”. Organizatorzy proponują, aby w tym roku przyjrzeć się szeroko rozumianej konsumpcji. Wybory konsumenckie, które codziennie podejmujemy, wpływają nie tylko na środowisko naturalne, ale też na jakość życia obecnych i przyszłych pokoleń, zarówno w Polsce, jak i na drugim końcu świata - wyjaśnia Katarzyna Krzemińska z Grupy Zagranica, koordynatorka tegorocznej edycji Tygodnia Edukacji Globalnej. - Do akcji włączyć się mogą zarówno organizacje pozarządowe, jak i szkoły, domy kultury, kawiarnie czy firmy. Jako organizatorzy zapewniamy wsparcie merytoryczne i promocyjne poszczególnych działań lokalnych - dodaje.

Na stronie www.teg.edu.pl znajdują się gotowe scenariusze lekcji i pomysły na działania edukacyjne, które można wykorzystać podczas wydarzeń planowanych w swoim regionie. Poprzez formularz dostępny na stronie można również zamówić plakaty i wlepki promujące Tydzień Edukacji Globalnej.

Źródło: PRB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP