Polecamy
Tomasz Kędziora 17,50 PLN 35,00 PLN

Przedmiotem publikacji jest próba zebrania wiadomości o początkach tworzenia spisów piśmiennictwa,... więcej >

Strzygi ohydne, czyli gorzowski konkurs ortograficzny

Data dodania: 15.11.2011

- Nie boję się trudnych wyrazów, dużo gorsze są przecinki - mówiła 12-letnia Julia Kołodziejczak, laureatka konkursu ortograficznego „Każdy uczeń to potrafi – zostań mistrzem ortografii”, zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Gorzowie Wlkp.
W konkursie, który odbył się 9 listopada 2011, wzięło udział 32 uczniów klas IV- VI szkół podstawowych z Gorzowa i powiatu gorzowskiego. - Przez 45 minut pisaliśmy bardzo trudne dyktando o duchach i upiorach mieszkających w zamku - mówiły uczestniczki Martyna i Anita. - A najgorsze wyrazy dyktanda  to: obrzeża, chyżo, harpuny i halabardy…
Najlepiej z „najgorszymi wyrazami” poradziła sobie Julia Kołodziejczak ze Społecznej Szkoły Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie. - Czytam bardzo dużo książek i dlatego nie mam kłopotów z pisaniem - przekonywała laureatka. - Ale w przyszłości raczej nie będę studiowała języka polskiego, dużo bardziej interesuje mnie weterynaria.
Drugą nagrodę otrzymała Dominika Wilk ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Gorzowie. Trzecią nagrodę odebrał Oskar Jurec-Glezner z gorzowskiej Szkoły Podstawowej nr 9. Przyznano też trzy wyróżniania: Jędrzejowi Machtylowi z Katolickiej Szkoły Podstawowej św. Piusa X w Gorzowie, Aleksandrze Nowak z Zespołu Szkół Podstawowych w Kłodawie oraz Aleksandrze Marcinkowskiej ze Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego.
Konkurs zorganizowały Eliza Paternowska i Magda Targońska z Biblioteki Pedagogicznej. Patronat nad imprezą objęło i nagrody ufundowało Wydawnictwo MAC Edukacja.  Eliza Paternowska z Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie dyktuje uczniom tekst pełen trudnych wyrazów  

Fot. Marta Helman

Nadesłała: Hanna Ciepiela  
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP