Polecamy
14,50 PLN

Koronawirus opanował cały świat. Również Polska się z nim zmaga. Czy koronawirus może być... więcej >

MPK = Miejskie Podróże Książkowe

Data dodania: 16.11.2011

MPK = Miejskie Podróże Książkowe

Statystycznie Polak spędza w komunikacji miejskiej 20 minut dziennie. Przy założeniu, że średni czas spędzony w tramwaju to 20 minut dziennie, średnia prędkość czytania to 200 słów na minutę, a jedna strona książki to około 200 słów, wykorzystując czas spędzony w komunikacji miejskiej, można przeczytać 10 książek rocznie!

Organizatorzy chcą stworzyć wśród pasażerów komunikacji miejskiej modę na czytanie książek w codziennej drodze do pracy czy szkoły. Wsiądź do tramwaju czy autobusu, otwórz książkę i przeżyj niezapomnianą przygodę.

Podczas pięciu dni trwania kampanii Poznań stanie się areną niezwykłych literackich wydarzeń. W miasto wyruszą tramwaje oklejone hasłami promującymi czytelnictwo, na przystankach i słupach miejskich znajdą się plakaty zachęcające do podróży z książką. Poznańskie tramwaje i autobusy będą codziennie odwiedzać „książkowi kontrolerzy”. Ale bez obaw! Zamiast sprawdzać bilety, będą wręczać pasażerom fragmenty książek oraz zapraszać do poznańskich bibliotek i księgarń.

W poniedziałek, środę i piątek w zabytkowym autobusie, tzw. „Ogórku”, przemierzającym ulice miasta, odbędą się trzy spotkania autorskie:

  • 21.11.2011, godz. 18.00 - Przystanek poezja. Przystanek proza. Justyna Bargielska;
  • 23.11.2011, godz. 18.00 - Czy na Wyspach Owczych są tramwaje? Maciej Wasilewski;
  • 25.11. 2011, godz. 18:00 - Autobus zwany znikaniem. Fotografia, geografia, reportaż. Filip Springer.

Spotkania poprowadzą Poczytalni - Tomek Kowalski i Maria Krześlak. Autobus odjedzie z Alei Marcinkowskiego (przy Muzeum Narodowym). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują wejściówki. Aby je zdobyć, należy wysłać zgłoszenie pod adres fundacja@bookarest.pl

Źródło: Instytut Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP