Polecamy
19,00 PLN 29,00 PLN

Biblioteka to dzisiaj instytucja wielowymiarowa. Z jednej strony, jak od wieków, gromadzi i... więcej >

Przystanek Biblioteka Juniwersytecka

Data dodania: 16.11.2011

Zajęcia rozpoczęły się wykładem w formie prezentacji multimedialnej przedstawiającej historię książki od tabliczki glinianej do e-booka. Po krótkiej części teoretycznej studenci, podzieleni na cztery grupy, udali się do poszczególnych pracowni.
W Pracowni e-booków każdy mógł sprawdzić jak wygląda czytnik e-booków, nauczyć się go obsługiwać i przeczytać fragment książki elektronicznej. W tym samym czasie inna grupa w Pracowni komputerowej  zapoznawała się z portalami oferującymi darmowe ebooki jak np. www.wolnelektury.pl, www.superkid.pl czy www.miastodzieci.pl. W Pracowni audiobooków dzieci obejrzały dostępne w bibliotece książki mówione, skierowane do młodego odbiorcy jak np.: „Bon czy ton” Grzegorza Kasdepke, „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa, „W Dolinie Muminków” Tove Jansson, „Harry Potter i kamień filozoficzny” J.K Rowling i wiele innych. Również dorośli mogli zapoznać się z ofertą audiobooków, obejmującą bestsellery takie jak:  „Kod Leonarda da Vinci” Dana Browna, „Bez pożegnania” Harlana Cohena czy „Nowicjuszka” Trudi Canavan. Tradycyjna książka była reprezentowana w nietypowej formie książki obrazkowej, do której dzieci same układały opowiadania.
Na koniec spotkania młodzi studenci otrzymali, przygotowane specjalnie dla nich i ich rodziców, informatory Przystanek Biblioteka Juniwersytecka. Dzieci – Książki – Internet.
Jest to pierwsze z przewidzianych spotkań w ramach Uniwersytetu Dziecięcego, które będą odbywać się w MBP w Jaśle.

Nadesłał: Tomasz Rutana


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP