Polecamy
42,00 PLN

Książka dostępna w serwisie IBUK Niezwykle dynamiczny rozwój komputerowych technologii... więcej >

Tropem Morsa, Pinky i Czarnego Maćka

Data dodania: 16.11.2011

Młodzież z klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 4, zainteresowana twórczością autora, podzieliła się wcześniej na kilkuosobowe grupy. Każda z grup zapoznała się z wybraną książką, a następnie, podczas spotkania, grupy wymieniły się wrażeniami z przeczytanych lektur. Oprócz dyskusji młodzi klubowicze otrzymali do wykonania różne zadania m.in.: zapisanie tytułów, bohaterów i kluczowego wątku lub wydarzenia na kolorowych kartonach, narysowanie rekwizytów istotnych dla powieściowej fabuły, przygotowanie wywiadu z wybranym bohaterem. Dzięki tym działaniom nastolatki mogły poznać różne tytuły i tematykę książek z dwóch serii Czarny Maciek oraz Mors, Pinky i…  
Najwięcej emocji wzbudziły zagadki logiczne oraz elementy humorystyczne wplecione w fabułę powieści o detektywistycznych przygodach Morsa i Pinky czyli Leszka i Ali, do których ilustracje wykonał Bohdan Butenko. Zwłaszcza ogromnym zainteresowaniem cieszyła się książka Mors, Pinky i ostatnia przesyłka, której akcja toczy się na Podkarpaciu.

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie DKK WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.

Nadesłała: Magdalena Chart

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP