Polecamy
Jacek Wojciechowski 40,00 PLN 59,00 PLN

Niniejsza monografia przedstawia aktualny stan wiedzy o bibliotekarstwie – z próbą... więcej >

E-booki podbijają stolicę

Data dodania: 26.11.2011

Zamiast dźwigania opasłych tomów wystarczy ściągnąć plik na laptopa, czytnik czy tablet i co najważniejsze - nie trzeba pamiętać o terminie zwrotu. Nic więc dziwnego, że pilotażowy program współpracy z World eBook Library, która udostępniła warszawiakom ponad dwa miliony e-booków w stu językach, cieszył się popularnością, która przerosła najśmielsze oczekiwania bibliotekarzy.

Tylko na Woli w miesiąc ściągnięto 107 tys. woluminów.

„To jeden z najlepszych wyników w całej historii e-booków" - napisali w liście gratulacyjnym dyrektor World eBook Library Walter Kny i Urszula Sasinowicz-Andrzejewska z firmy ABE-IPS, udostępniającej w sieci fachowe e-booki.

Bibliotekarze z całej Warszawie postanowili więc stworzyć wspólny front w walce o elektroniczne książki. Jako lidera wybrali właśnie bibliotekę publiczną na Woli.

– Chcemy wspólnie wystąpić do firm udostępniających e-booki i zdobyć jak największe zniżki dla zainteresowanych bibliotek publicznych – mówi Damian Zalewski z Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola.

Bibliotekom w innych dzielnicach program bardzo się podoba.

– Udostępniamy już ebooki, ale mamy trudną sytuację finansową. Każdy pomysł, jak zdobyć dodatkowe egzemplarze jest na wagę złota – mówi dyrektor biblioteki na Pradze-Południe Mirosława Majewska.

Na nowe książki przewidziano w budżecie na przyszły rok 50 tys. zł. Problem polega na tym, że biblioteka musi podzielić je na 25 placówek.

Czytaj cały artykuł.

Źródło: Życie Warszawy


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP