Polecamy
35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

„Magiczna noc z Harrym Potterem” w Gryfinie

Data dodania: 01.12.2011

Późnym wieczorem z soboty na niedzielę gryfińscy potteromaniacy zebrali się licznie przed Biblioteką Publiczną, która w magiczny sposób przemieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa Hogward. Punktualnie o godzinie 19.00 otworzyły się wrota Hogwardu i dozorczyni przeczytała listę 21. uczniów, którzy zakwalifikowali się na pierwszy rok nauki. Już na wejściu przyszli czarodzieje i czarodziejki zostali przywitani przez profesorów szkoły: Remusa Lupina (Mariusz Kiełtyka) i Aurorę Sinistrę (Danuta Bartosińska), którzy rozdali każdemu ochronnego patronusa.

Potem odbyła się ceremonia przydziału do czterech domów przez Tiarę Przydziału. Po rozlokowaniu się w swoich dormitoriach rozpoczął się pełen wrażeń wyścig na miotłach, którego zwycięzcą okazał się Maciej Ragan. Na wyciszenie emocji dobre jest czytanie, dlatego w hogwarckiej bibliotece uczniowie wysłuchali rozdziału „Przez klapę w podłodze” z tomu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” w interpretacji p. Krzysztofa Rudnickiego (z-cy dyrektora GDK-u).

O godzinie 20.00 pojawił się (pewnie z Ministerstwa Magii) iluzjonista „Redi” ze swoim niesamowitym pokazem sztuk magicznych. Adepci magii mogli zobaczyć znikające i pojawiające się w dziwnych miejscach białe gołębie, chusty, piłeczki czy karty do gry. Niektórzy nawet z pomocą mistrza sami próbowali czarować, a tylko nieliczni zdobyli po 1000 $ wyczarowanych ze spalonej chusteczki. Głodni i spragnieni teleportowaliśmy się do „Gospody pod Świńskim Łbem” na mugolską pizzę i napoje.

Wreszcie przyszedł czas na konkursy, quizy i zabawy o Harrym Potterze z podziałem na cztery domy. Był konkurs wiedzy ze znajomości 7. powieści o przygodach Harry’ego Pottera; konkurs na hasło otwierające drzwi domu (wygrały Grzybowe Landrynki – propozycja Gryffindoru); magiczna krzyżówka; tworzenie przepisów na eliksiry, mikstury i maści; wymyślanie czarów i zaklęć; łamanie tajnych szyfrów oraz odgrywanie scenek teatralnych z wybranego tomu. Wszystkie konkurencje były zabawne, śmieszne, ale także wymagały współpracy i ogromnej wiedzy.

Uczestnicy dziewczęta i chłopcy w wieku od 10 do 15 lat bawili się doskonale. Po podliczeniu punktów okazało się że najlepszy był – GRYFFINDOR w składzie: Ewa Burda, Marta Sieńczak, Julia Szulc, Konrad Kochański, Maciej Ragan, Mateusz Janaszkiewicz. Wszyscy otrzymali książki i puzzle o Harrym Potterze. Dodatkową nagrodą było uroczyste przyjęcie w „Dziurawym Kotle”, na którym było mnóstwo słodkości upieczonych przez rodziców uczniów, a także owoców i zimnych napojów.

O północy profesor Lupin poprowadził wszystkich uczniów po korytarzach i zakamarkach Hogwartu w poszukiwaniu kamienia filozoficznego. Po nocnej wyprawie czekała na nich jeszcze jedna niespodzianka. Wszyscy zebrali się na zewnątrz i na trzy cztery wypuścili w niebo 22. żółte balony z okrzykiem: Uwierz w siłę wyobraźni! Żegnaj Harry! Były oklaski, okrzyki zachwytu, a niektórym nawet popłynęła łezka. Po powrocie w swoich ciepłych domach uczniowie obejrzeli film: „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.

Około 4.00 nad ranem wszyscy zasnęli w swoich dormitoriach opatuleni zaklęciem ochronnym. Rano po smacznym śniadaniu, przyszedł czas na uroczyste zakończenie pierwszego roku nauki - wszyscy otrzymali promocję na następny rok. Profesorowie Lupin i Sinistra z przyjemnością wręczali nowym czarodziejkom i czarodziejom Certyfikaty zaliczenia Magicznej Nocy z Harrym Potterem w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogward z dołączonym podręcznikiem w nagrodę.

Na zakończenie były jeszcze wspólne rozmowy, żarty, zdjęcia i pakowanie się. O 900 przybyli rodzice i odebrali swoje zmęczone dzieci do mugolskich domów. I tak ostatecznie pożegnaliśmy książki i filmy o Harrym Potterze w Gryfinie, na których premiery każdego roku czekaliśmy z niecierpliwością i radością. Jednak nie rozstajemy się na długo z Harrym i jego przyjaciółmi - będą zawsze z nami gdy będziemy wracać do wspomnień jak do Myślodsiewni w czarodziejskim świecie. Wystarczy jeszcze raz przeczytać książki lub obejrzeć 8. ekranizacji.

nad. Mariusz Kiełtyka
foto. Marlena Olesińska-Kiełtyka

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP