Polecamy
45,00 PLN

Monografia odzwierciedla zainteresowania naukowe teoretyków i praktyków, którzy w swojej... więcej >

Open Data Day w Warszawie

Data dodania: 02.12.2011

Open Data Day w Warszawie

Kiedyś mieszkańcy Warszawy pomagali usuwać gruzy z miasta, teraz mogą włączyć się w prace nad rejestrem zabytków. To jest działanie rzecz dobra wspólnego. Dobrze opisane i skatalogowane zabytki to np. szansa dla nauczycieli na robienie lekcji historii w oparciu o zabytki w swojej okolicy. To także zbiór wiedzy dla wszystkich mieszkańców zainteresowanych swoją okolicą, przeglądając rejestr można się nieraz zdziwić jak wielu obiektów tam nie ma. Do dyspozycji mamy rejestr zabytków z całego kraju. Każdy może wybrać własny „rejon prac porządkowych” - województwo, powiat czy gminę.

W czyszczeniu pomoże nam „Szop-dano-pracz”, czyli aplikacja Racoon stworzona przez Centrum Cyfrowe. Jest to narzędzie ułatwiające wspólną pracę wielu osób na jednym zbiorze danych w tym samym momencie. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy nad rejestrem zabytków. Będziemy uzupełniać dane adresowe i geolokalizacyjne, kategoryzować zabytki, a przy okazji również poprawiać literówki i inne drobne błędy. Wystarczy podstawowa umiejętność obsługi komputera.

Maraton pracy nad zabytkami trwa w godzinach 10:00-18:00. Do grupy porządkowej można dołączyć rejestrując się na stronie http://opendataday2011.eventbrite.com/. Można też włączyć się w pracę nad rejestrem zabytków nie wychodząc z domu, logując się 3 grudnia na http://odd.centrumcyfrowe.pl/.

Wydarzenie jest organizowane pod szyldem międzynarodowego Open Data Day, czyli Dnia Otwartych Danych Publicznych. 3 grudnia w ponad stu miastach na całym świecie odbywają się przedsięwzięcia związane z aktywnym wykorzystaniem danych udostępnianych przez instytucje publiczne. Organizują je ludzie przekonani, że budowanie szerokiego dostępu do informacji publicznej jest istotnym warunkiem rozwoju współczesnego społeczeństwa obywatelskiego. 

W tym roku w Warszawie impreza organizowana jest wspólnie z przedsięwzięciem Random Hacks of Kidness.

Porządkowanie rejestru zabytków organizuje Centrum Cyfrowe w Laboratorium BRAMA na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej przy ul. Nowowiejskiej 15/19 w Warszawie (wejście od ul. Polnej).

Zapraszamy i zdecydowanie rekomendujemy taką rozrywkę na sobotę.

Więcej informacji: http://centrumcyfrowe.pl/projekty/open-data-day-2011/

Źródło: Koalicja Otwartej Edukacji


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP