Polecamy
Dmitrij Kryłow 20,90 PLN 24,90 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Po Prostu Miłosz

Data dodania: 06.12.2011

Po Prostu Miłosz

17 grudnia o godzinie 20.00 w warszawskim klubie Sen Pszczoły odbędzie się uroczysta premiera projektu POPM | Po Prostu Miłosz. Podczas premiery (20.00) odbędzie się projekcja filmu przygotowanego we współpracy z wybitnymi amerykańskimi poetami. Od godziny 21.00 otwieramy drzwi dla wszystkich!

W imieniu nowojorskiego kolektywu artystycznego vvitalny serdecznie Państwa zapraszamy na to wydarzenie.

POPM to interaktywna gra www, łącząca świat poezji Czesława Miłosza z nowoczesną technologią, umożliwiając nowe spojrzenie na kulturę świata literackiego. Naszym celem jest demokratyzacja i egalitaryzacja twórczości artystycznej. Użytkownicy strony POPM wykorzystując zawarte na stronie nagrania czołowych amerykańskich poetów, tworzą własne odpowiedzi, na które mogą odpowiedzieć kolejne osoby. Ostatecznie powstaje nowa platforma wymiany myśli, zakorzenionej w spuściźnie jednego z najwybitniejszych polskich poetów.

Swoim udziałem w POPM zaszczycili nas:

Jane Hirshfield - zdobywczyni stypendium Guggenheima z poezji, autorka dziewięciu nagrodzonych tomów poezji, w tym Uważność, wykładowczyni na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, prywatnie - przyjaciółka Miłosza;
Bob Holman - zdobywca nagrody Emmy, założyciel The Bowery Poetry Club, związany z New York University, kolega Miłosza;
Robert Pinsky - uznany tłumacz Miłosza, który trzykrotnie otrzymał tytuł Poet Laureate, najbardziej honorowy tytuł dla poety w Stanach Zjednoczonych.

Projekt jest dziełem brooklyńskiego kolektywu vvitalny, składającego się z artystów z Argentyny, Polski i Stanów Zjednoczonych. Zespół powstał w kwietniu 2010 roku i pozostaje pod opieką artystyczną profesora Stevena Kurtza (Uniwersytet w Nowym Jorku). W swoich pracach kolektyw wykorzystuje współczesne środki przekazu, by mówić o miłości, języku i kulturze transnacjonalizacji. Ostatnim projektem grupy realizowanym w Warszawie była instalacja „Czuję do Ciebie Miętę”.

Projekt POPM | Po prostu Miłosz realizowany jest dzięki dofinansowaniu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z funduszy administrowanych przez Instytut Książki, w ramach Roku Czesława Miłosza.

Nadesłała: Judyta Nekanda-Trepka


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP